יוזמה חדשה באוניברסיטה העברית: המוסד האקדמי יציע לצעירים היוצאים בשאלה מסלול לימודים מיוחד המותאם לצרכיהם, הראשון מסוגו בארץ.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

'העברית' החלה לשווק לאחרונה מסלול חדש שיחל בחודש יוני הקרוב, אליו יוכלו להתקבל בוגרי מערכת החינוך החרדית - ובניהם גם יוצאים בשאלה שנפלטו מהמגזר החרדי. הסטודנטים החדשים ילמדו במכינה מיוחדת, ואלה מהם שיעברו בהצלחה את מבחני המכינה יוכלו להירשם למסלולים לתואר ראשון באוניברסיטה.מערכת החינוך החרדית בישראל אינה כוללת בתוכה לימודי ליבה כמו אנגלית מתמטיקה ומדעים. צעירים רבים מהמגזר המגיעים לגיל בגרות ומתנתקים מהעולם החרדי מתקשים להשתלב בחברה הישראלית בגלל פערי ההשכלה. עתה, בזכות התוכנית החדשה, יוכלו אותם צעירים להשתלב במסגרת אקדמית וללמוד לתואר.

בשלב הראשון ילמדו הסטודנטים במכינה אנגלית ומתמטיקה ויקבלו שיעורי תגבור במיומנות כתיבה אקדמית ומיומנויות למידה בכלל. שלב זה, אומרים באוניברסיטה, יארך כחודש אחד.

בשלב השני, יתקיימו באוניברסיטה תוכניות העשרה מיוחדות כמו מבוא לחשיבה היסטורית, מושגי ייסוד במחשבה מדינית, מבוא למדעי הטבע ועוד. שלב זה יארך כחודשיים וחצי, ולאחריו יפתח השלב השלישי במכינה. בשלב זה אמורים הסטודנטים להשתלב בכל המסלולים של המכינה הקדם אקדמית, ובסיומו, על סמך ציוניהם, יוכלו להתקבל ללימודים גבוהים באוניברסיטה גם ללא זכאות לתעודת בגרות.

במנשרים שהוציאה האוניברסיטה באשר למסלול החדש מודגש כי הלימודים במכינה יתקיימו בכיתות לימוד מעורבות לבנים ובנות.

"בעיניי מדובר בצעד חשוב למען יוצאים בשאלה", אמרה חברת מועצת העירייה לורה ורטון (מרצ). "בוגרי החינוך החרדי מוצאים את עצמם בפיגור גדול שלא באשמתם כשהם יוצאים לעולם. אלה שיוצאים בשאלה נענשים שוב, כי עד עתה לא נהנו מכל מיני הטבות שעסקנים חרדים סידרו למקורבים להם. אני גאה באוניברסיטה העברית שהחליטה לנסות לתקן את המעוות ולעזור לאותם אמיצים שבוחרים לשנות את חייהם ולהצטרף למדינת ישראל המודרנית".