שחיטה לא כשרה: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה השבוע כתב אישום חמור נגד רב ותלמידו, שניהם תושבי ירושלים, המייחס להם התעללות ועינויים בבעלי חיים - לאחר שעמדו לשסף גרון של אתון על מנת ליצור מעורה קמע.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי כתב האישום, השניים רכשו סכין עם להבה באורך של 25 ס"מ והגיעו עמה לקבר שמואל הנביא. הם פנו לערבי שהיה במקום וביקשו לרכוש ממנו אתון. לאחר דין ודברים הגיעו השלושה להסכמה והערבי מכר לרב ולתלמידו אתון בסכום של 600 שקלים.

השניים הובילו את האתון לחורשה שנמצאת בסמוך, אולם האתון הצליחה להימלט. המוכר הערבי הצליח ללכוד אותה עבורם והשיבה לידיהם.
בשלב זה קשרו הרב והתלמיד את האתון לעץ, כיסו את עיניה במגבת ועמדו לשסף את צווארה בסכין שרכשו קודם לכן. הערבי שמכר לשניים את האתון ראה את מעשיהם וביקש מהם לחדול מכך. לאחר שאלו סרבו הזמין אזרח ערבי נוסף שהיה במקום את כוחות המשטרה ואלו מנעו את המעשה ברגע האחרון.

בבקשת המעצר נכתב בין היתר כי מעשיהם האכזריים של השניים מלמדים כי הם מסוכנים לא רק לבעלי חיים אלא לכלל הציבור, שכן הם "מלמדים על היותם חסרי מעצורים, בעלי שיקול דעת נמוך ועל כך שאין יכולת לצפות מראש מה רמת האלימות בה הם עלולים לנקוט" .

פרקליטם של השניים, עו"ד נדב גדליהו, מסר בתגובה: "עם כל הצער שבדבר, וככל שיש שאינם מסכימים עם המעשה, הרי שמדובר במעשים מתחום המוסר ולא המשפט הפלילי. אם מעמידים לדין פלילי ובוודאי הליך מעצר - הרי שראוי היה גם להעמיד לדין את כל בעלי ושוחטי העופות והבקר בישראל".