חרם העדה החרדית על בית החולים הדסה הגיע לאחרונה לסיומו, כשמנהיג הקהילה, הגאב"ד (גאון אב בית דין) יצחק טוביה וייס, טופל בבית החולים. הוא אף השתתף בפגישה עם הנהלת בית החולים ובטקס קביעת מזוזות במחלקות החדשות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

החרם החל ב־2008 סביב פרשת האם המרעיבה, כשבעדה החרדית האשימו את בית החולים בהתנכלות לאם ולמשפחתה. בעדה החרדית לא אהבו את העובדה שבית החולים התקין, בהוראת המשטרה, מצלמות מעקב אחריה עד לגילוי הרעבת בנה.
עם זאת, בשבועות האחרונים הגיע החרם לסיומו, כשגאב"ד העדה החרדית טופל לראשונה בבית החולים, ולמעשה היה זה ביקורו הראשון במרכז הרפואי.לביקור קדמו ניסיונות שכנוע מצד מקורביו ומצד רב בית החולים, שסיפרו לו על מצבו של המוסד. לבסוף הצליחו המקורבים לשכנע אותו להשתתף בפגישה עם ההנהלה, שם הביע הגאב"ד תמיכה והדגיש את חשיבות הדסה לעיר ירושלים ולכל המטופלים.

איש העדה החרדית, העסקן הרפואי שמעון ברוין, שהשתתף במפגש, אמר השבוע כי בקהילה לא היה חרם אך היו משפחות שבחרו לנתק מגע מבית החולים בגלל הפרשה הכואבת. ברוין עצמו המשיך לשתף פעולה עם בית החולים, כשהוא מנמק זאת בניסיונו לתת מענה רפואי איכותי לחולים שאיתם הוא עובד.

יצוין כי במהלך השנים ניסו גורמים שונים לפשר בין בית החולים לקהילה, אך ללא הצלחה. לאחרונה הודיעו במרכז על חיזוק הקשר בינם לקהילה המסוגרת מבחינת הכשרות. במסגרת זו נוצר שיתוף פעולה שהעניק הכשר למזון שמוגש לחולים בבית החולים.
במהלך השנים עזב את הנהלת בית החולים ד"ר יאיר בירנבאום, שסומן באותה תקופה כאויב העיקרי של הקהילה החרדית.