הבוקר (א') נדהמו נציגי המשפחות השכולות המפגינים בסמוך למעונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשפקח מטעם עיריית ירושלים הגיש להם התראה לפיה עליהם לפנות את המקום ולפזר את ההפגנה, אלא אם יגישו בקשה חדשה לעירייה שתאפשר להם להמשיך ולהפגין במאהל המחאה ברחוב בלפור.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בצל חשש המשפחות משחרור נוסף של אסירים בטחוניים, לקראת יציאתה לדרך של הפעימה הרביעית בסוף החודש, הקימו בראשית השבוע שעבר המשפחות השכולות וארגון נפגעי הטרור מאהל מחאה מול מעון ראש הממשלה, כחלק מהקמפיין "מפסיקים להיות פראיירים, לא משחררים מחבלים".אליחי בן ישי, אחיה של רותי פוגל ז"ל שנרצחה בפיגוע באיתמר ב-2011 ואחד ממפגיני המאהל, מסר בעקבות הדברים: "במו ידינו אנו מכניסים עצמנו לריטואל קבוע. רוצח שפל נכנס לכלא במדינת ישראל, אוכל טוב וישן טוב, ולבסוף משוחרר ע"י המדינה וחוזר למקום מגוריו כגיבור. אנו זועקים את הזעקה מול בית ראש הממשלה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לא ניתן כל צו פינוי למחאת המשפחות השכולות, המפגינות בסמוך למעונו של ראש הממשלה, אלא הודעה שנמסרה למארגני המאהל, המוסרת כי תוקף ההיתר שקיבלו בשבוע שעבר פג תוקפו, ואם ברצונם להמשיך להפגין, יש להגיש בקשה לארכת ההיתר כנדרש בחוק".