יוזמה חוצת גבולות של בוגרי בויאר: בוגרי בית הספר, שציין השבוע יובל להקמתו, החליטו לארגן השבוע כנס מקביל שיתקיים בשבועות הקרובים בלוס אנג'לס.

לפני הכנס: מחאה נגד הופעתה של אחינועם ניני
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"יש כאן מספר לא מבוטל של בוגרים שלא יכלו להגיע לכנס בירושלים", אמר השבוע הדר ויצמן, אחד מיוזמי הרעיון. "זה רעיון ממש טוב לארגן כנס גם בארצות הברית. כבר היו לי שיחות עם בוגרים מכל רחבי ארצות הברית שרוצים לארגן משהו מיוחד ומעניין. אפילו מניו יורק ומדנבר יגיעו אנשים".ובינתיים בירושלים, אחרי חודשים ארוכים של הכנות, איתור בוגרים בדרכים שונות ועשרות פרסומים בעיתונות - ביום שלישי האחרון התקיים הטקס החגיגי לרגל 50 שנה להקמת המוסד הוותיק. לחצר התיכון הגיעו לא פחות מ־2,000 בוגרים שלמדו במוסד החינוך במהלך השנים.
כבר כשהגיעו לרחבה ציפתה לבוגרים הפתעה: חולצות שעליהן נכתבה שנת סיום לימודיהם. בהמשך נהנו הבוגרים ממפגשי מחזורים, העלו זיכרונות מהעבר הקרוב והרחוק ונפגשו עם מוריהם המיתולוגיים.

את הכנס הנחה שדר הרדיו שמעון פרנס, בוגר מחזור 1972, ועל הבמה הופיעה אחינועם ניני בוגרת מחזור 1987. למרות האיומים מצד חלק מהבוגרים על כוונתם להחרים את הטקס בגלל הופעתה של ניני, הערב כולו עבר ללא אירועים חריגים. רק חלק קטן מהקהל בחר לצאת מההופעה ולא לשמוע את הזמרת עקב התבטאויותיה הפוליטיות. "מי שמחרימה אחרים ראויה שיחרימו אותה", טען אחד המוחים.

עוד לפני ההופעה אמרה ניני כי היא שמחה להיות חלק מבוגרי בויאר. לדבריה, בית הספר קלט אותה מיד לאחר שהגיעה לארץ בלי הוריה, ששהו באותה תקופה בארצות הברית. "הייתי בודדה, אבל בבויאר נתנו לי להרגיש שאני בבית", סיפרה.

ניני סירבה להתייחס לדרישות מצד בוגרי בית הספר, שתבעו מההנהלה והמארגנים לבטל את המופע.

"הכנס היה משהו בלתי רגיל", סיכמה אחת הבוגרות. "זאת הפעם הראשונה שאני מגיעה למוסד שבו העברתי ארבע שנים מאז עזבתי אותו בשנת 1991".

חברת מועצת העירייה יעל ענתבי, שגם היא בוגרת בויאר, סיפרה כי היא התרגשה מאוד ותיארה את הכנס כ"נוסטלגיה במיטבה עם ריגושי מפגש שלאחר תקופה ארוכה. אפשר לומר שמבחינתי הייחודיות של בויאר היתה באיכות ובצבעוניות של רוב המורים. כל אחד עם הגוון המיוחד שלו, לאו דווקא בסגנון הלימוד אלא יותר בסגנון החיים".