מסיבת יום הולדת לילדה בת עשר, שהתקיימה בפארק ניות, הופסקה באמצע בעקבות תלונה שהוגשה לפיקוח העירוני על ידי הלל רובין, אשתו של חבר המועצה חנן רובין ('התעוררות') מחזיק תיק סטודנטים צעירים ומשפחות בעירייה. רובין טענה כי החוגגים עוברים על חוק עזר עירוני לאחר שהציבו מתקנים מתנפחים בגינה הציבורית. אולם פקחים שהגיעו למקום תוך חצי שעה קבעו כי האירוע חוקי לחלוטין. משפחתה של הילדה זעמה השבוע על משפחת רובין והדגישו כי בכוונתם להגיש תלונה לעירייה.
מנגד, רובין ואשתו טוענים כי המשפחה גידפה אותם והאשימה אותם בהאשמות שווא.

מי איים שיאכל לחברי מועצה את הקורקבן?
ההתבטאות האומללה של חבר המועצה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

חגיגת יום ההולדת התקיימה לפני כשבועיים בהשתתפות כ־30 ילדים בגיל 10-8. המשפחה הזמינה למקום שני מתקנים, שהפעלתם מקובלת מאוד בימי הולדת. יש לציין כי מדובר בפארק גדול והחגיגה נערכה בחלק ממנו. בשלב מסוים עברה במקום הלל רובין, אשתו של חבר המועצה חנן רובין, כשהיא מלווה בילדיה ובחמותה שלומית רובין, מבקרת העירייה לשעבר.רובין ביקשה ממפעיל המתנפחים אסף סרי לתת לילדים שהיו איתה להשתמש במתקנים, אך הוא סירב בטענה כי הם קטנים מדי. "הדגשתי בפניה שזה מסוכן כי הילדים קטנים יחסית למתקנים", מספר סרי. "דיברתי אליה מאוד יפה. אמרתי לה שזו חגיגת יום הולדת פרטית, ואני מניח שאם היא היתה עושה יום הולדת פרטית היא לא היתה רוצה שכל הילדים בשכונה יעלו על המתקנים".

לאחר שלא קיבלה הסכמה לעלייה של ילדיה על המתקנים, טענה רובין לפני סרי כי הוא עובר על החוק. "פתאום היא אמרה לי שאסור לשים מתקנים ככה במקום ציבורי. אמרתי לה שאני עושה את זה במשך 12 שנה בירושלים ואף פעם לא אמרו לי דבר על זה שזה לא חוקי. היא אמרה לי, 'אני אטפל בזה', הלכה לצד, עשתה טלפון. תוך חצי שעה הגיעו למקום פקחים".

בדיעבד התברר כי רובין דיווחה על המקרה לבעלה חבר המועצה ואף שלחה לו תמונות מהמקום. רובין, שהיה באותה עת ליד מנכ"ל העירייה אמנון מרחב הציג לפניו את הדברים. מרחב אמר כי על אשתו של רובין לפנות למוקד 106. רובין פנתה למוקד ושני פקחים הגיעו למקום, כאמור, תוך חצי שעה.

רובין הדגיש השבוע כי חוץ מלעדכן את המנכ"ל בפרטים, הוא לא התערב בנושא ולטענתו אשתו התקשרה ל־106 כמו כל תושב
.
כשהפקחים הגיעו למקום נדהם סרי לגלות שהוגשה נגדו תלונה על מעשים שלא היו ונבראו, בטענה כי הוא עוסק ברוכלות בלתי חוקית.

"הפקחים טענו כי אני מפעיל מתקנים בתשלום ומוכר כרטיסים", הוא מספר. "ניסיתי לשכנע אותם שזה לא נכון ושאני עושה את זה המון שנים. לקחו ממני את הפרטים שלי, ביקשו תעודות ודרשו להוריד את האוויר מהמתקנים. הורדנו את האוויר מהמתקנים.

"אחר כך הסברתי את עצמי והם הבינו את הסיטואציה. אחד הפקחים אמר, 'עזוב, הכל בסדר', והם הלכו בלי לתת דו"ח".

אחת מבנות המשפחה מוסיפה: "לפקחים היה קשר ביד ושמענו את מנהל המשמרת אומר להם, 'קפל אותם ותן להם קנס'. הפקחים ענו לו, 'אין לנו מה לקפל אותם כי הם לא עוברים על שום חוק'".

על פי גרסת המפעיל, הפקחים אמנם לא נתנו דו"ח, אך כאמור הורו להוריד את האוויר מהמתקנים. על פי הגרסה הרשמית של הפיקוח העירוני, הפקחים לא הבחינו בשום עבירה ולא הורו להוריד את האוויר. כך או כך, בעקבות האירועים קיפל המפעיל את המתקנים ומסיבת יום ההולדת הופסקה למעשה.

"האירוע נהרס"
"כאב הלב לראות את זה", מוסיפה קרובת המשפחה שנכחה במסיבה. "האירוע פשוט נהרס. הילדים ישבו בצד והיו עדים לכל מה שקורה. מדובר בילדה כל כך טובה שבאופן קבוע תורמת את המתנות שלה למשפחות נזקקות. לא הפרענו לאף אחד. ניסינו לשמור על אווירה של חיוכים ושל כיף ולא נתנו להם הרגשה שמשהו לא טוב קורה אבל ילדת יום ההולדת הרגישה שיש משהו לא בסדר והיתה עצובה שסגרו לה את המתנפחים באמצע. להרוס יום הולדת לילדה קטנה זה דבר אכזרי".

לאחר האירוע הגיע למקום חנן רובין עצמו, לדבריו, זאת לאחר שלטענתו גידפו את אשתו ומטרתו היתה להרגיע את הרוחות. כששמע שבני המשפחה בדין ודברים עם אשתו הוא הציג עצמו ותפקידו בפני הנוכחים.

על פי גרסתו של רובין, המשפחה החלה להתקיף אותו ואת אמו (מבקרת העירייה לשעבר שלומית רובין) בטענה שהשתמשו בקשריהם על מנת לפרק את האירוע בזמן שהם מחכים חודשים להגעת פקחים למסעדה בבעלותם. בתגובה טען בפניהם רובין כי לא הפעיל קשרים כשלהם ולא ניצל את תפקידו.

אמה של הילדה מספרת: "אמרתי לו, 'אתה הרסת לילדה שלי את היומולדת. היא נהרסה ברגע שהילדים ראו שני פקחים'. ואז רובין אמר לי, 'שני הצדדים טעו - גם את טעית'. אני טעיתי? שעשיתי יומולדת לבת שלי בפארק?
"הוא אמר ש'למטבע יש שני צדדים'.