לאחר 53 ימי שביתת רעב הרב יהודה גליק עלה להר הבית: לפני חודשיים הורחק בצו משטרתי הרב גליק, מנהל הליב"ה לחופש יהודי בהר הבית ואחד מנאמני המתחם, למשך ארבעה חודשים. ביום חמישי האחרון, שעתיים לפני דיון בנושא בבג"ץ, משטרת מחוז ירושלים הסירה את הצו והודעה כי תאפשר לו לעלות להר הבית בתמורה למחיקת העתירה שהגיש בנושא.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet
דווקא בחול המועד: הר הבית נסגר למבקרים

ב-26 למרץ מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי חתם על צו המורה על הרחקתו של הרב גליק ממתחם הר הבית למשך ארבעה חודשים. לטענתו של פריינטי הדבר "נחוץ למניעת פגיעה חמורה בבטחון הנפש או הרכוש", כלשון הצו.צו ההרחקה הגיע לאחר שהרב גליק נעצר בטענה שהפר את הסדר במתחם. לטענת משטרת מחוז ירושלים הרב גליק קילל אנשי וואקף מוסלמים. אלא שבצד שכנגד טוענים כי דווקא אנשי וואקף הם שהטיחו בגליק קללות קשות.

ביום ראשון האחרון הרב גליק עלה לראשונה מזה חודשיים ולאחר 53 ימי שביתת רעב למתחם הר הבית, ולא שכח לפני כן להודות לעו"ד איריס אדרי, שייצגה אותו בעתירה.


ולא תאמינו, יש גם פרגון למשטרה: "ביום העצמאות האחרון המשטרה פעלה כראוי ותודות להיערכות מוקדמת נמנעה כניסת גורמים אלימים למתחם הר הבית, אומר ה'מומחה הבטחוני', שלא שוכח להוסיף למען האיזון: "חבל שאני לא יכול לאמר אותו דבר על יום ירושלים".