מגבילים את פעילות הלילה בשוק: עיריית ירושלים החליטה לפתוח במאבק נגד מה שמכונה 'רוכלות הבארים הפיראטית' בשוק מחנה יהודה. בנוסף הוחלט להגביל את מספר עסקי הלילה החוקיים בשוק לחמישים לכל היותר.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

סוחרי השוק ובעלי עסקי הלילה מתלוננים בשבועות האחרונים על תופעה חדשה. כמעט בכל לילה נוהגים להגיע לשוק צעירים במכוניות גדושות בירות ומשקאות אלכוהוליים אחרים, מציבים ברחובות דוכנים פיראטיים ורמקולים ומציעים את מרכולתם לעוברים והשבים. לדברי בעלי העסקים החוקיים באזור, הדוכנים המאולתרים פוגעים קשה בפרנסתם.לפני שבוע סיירו בשוק גורמי האכיפה בעירייה, בליווי של נציגי האגף לקידום עסקים, כדי לבדוק את התופעה שלדברי נציגי האגף, הולכת ומתרחבת. "בארים פיראטיים ללא היתרים, עשיית צרכים ברחובות וליד הדוכנים הפכו בתקופה האחרונה לעניין שכיח", טוען יו"ר עמותת סוחרי שוק מחנה יהודה שמעון דרוויש. "המצב הזה בלתי אפשרי".

בעקבות הסיור הגיעו באגף לקידום עסקים לשתי מסקנות עיקריות. ראשית, מכאן והלאה יוטלו קנסות כבדים על מי שיפעילו בארים פיראטיים בשוק וציודם יוחרם. כמו כן הגיעו למסקנה שהאיזון בין השוק הישן לעסקי הלילה החדשים התחיל להתערער ומאיים על אופיו של השוק המסורתי. כדי לפתור את זה מתכוונים באגף לקידום עסקים ליישם תוכנית דומה לזו שמפעילה עיריית תל אביב בשוק הפשפשים. על פי התוכנית הזו, מספר עסקי הלילה - ברים, בתי קפה וכו' - שפועלים בשוק מחנה יהודה יוגבל לחמישים לכל היותר.

כיום פועלים בשוק בשעות הלילה קרוב לשלושים מקומות בילוי.פתיחת העסקים תותר רק ברחובות שהעירייה תתיר זאת בהם ולא בכל מקום. על המקומות המדויקים יוחלט בקרוב.

העירייה: "בסיור התגלתה תופעה של 'רוכלות ברים פיראטיים' - רוכלים שמגיעים עם רמקולים לשוק, מתחברים לחשמל של הדוכנים, משמיעים מוזיקה, פורשים כיסאות ושולחנות ומוכרים בירה. התופעה מתנהלת בלי אישורים ורישיונות, יוצרת סכנה בטיחותית ופוגעת בעסקים ובסוחרי השוק העובדים כחוק. הפיקוח העירוני החל לבצע פעולות אכיפה נגד הברים הפיראטיים במטרה לעצור את התופעה ולמנוע את הפגיעה בסוחרים".