כבר ביום הולדתו ה־21 הוא חגג את סיום התואר הראשון, בגיל 22 אחז בתואר שני ולפני כשבועיים, בגיל 26, סיים אלעד רום את לימודי הדוקטורט שלו במשפטים והפך לדוקטורנט הצעיר ביותר שסיים את לימודיו בפקולטה למשפטים מאז היווסדה. רום הוא גם הדוקטור הצעיר ביותר בשנת 2014 מכל מסיימי התואר באוניברסיטה העברית.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"בגיל 18, מיד אחרי שסיימתי את התיכון התחלתי ללמוד כעתודאי לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטה העברית", מספר רום על תחילת הדרך. "שלוש שנים לאחר מכן סיימתי, ומיד התחלתי את התואר השני, גם הוא במשפטים, וסיימתי אותו תוך שנה אחת".בגיל 23 החל רום את לימודי הדוקטורט שלו, כשבמקביל עבד כעמית מחקר באוניברסיטת טורונטו מקנדה וחוקר בתוכנית התארים המתקדמים של בית הספר למשפטים באוניברסיטת ייל שבארצות הברית. למרות הדחיפה הרבה שקיבל ממשפחתו, רום מדגיש שהוריו דווקא אינם אנשי האקדמיה. "אבא שלי הוא איש משטרה ואמי שפית באזור המרכז. הרצון שלי ללמוד הגיע מתוך התעניינות בתחום הפלילים והמשפט".

את המימון ללימודים האקדמיים השיג רום בכוחות עצמו. "כבר בגיל 19 עבדתי כמתרגל באוניברסיטה העברית, לאחר מכן הייתי עוזר מחקר גם באוניברסיטאות ייל וטורונטו", הוא מסביר.

ד"ר רום מבקש להדגיש שלמרות הלימודים המאומצים הוא לא ויתר גם על יציאות ובילויים. "אפשר אולי לחשוב שהייתי שקוע רק בספרים אבל במציאות זה ממש לא היה כך", הוא אומר.

עם זאת, רום מודה שמקום לזוגיות הוא עדיין לא מצא. "לא היה לי קשר רציני במהלך הלימודים, אבל עכשיו, אחרי שנים של לימוד, אני לוקח פסק זמן מהאוניברסיטה ועובר לפרקטיקה. התחלתי לאחרונה לעבוד במשרד עורכי הדין של בועז בן־צור מתל אביב, ומי יודע - אולי עכשיו גם יגיע קשר רציני".