עוד זעזוע בהדסה: מנכ"ל בית החולים ד"ר אביגדור קפלן מימש את האיום שלו כלפי משרד הבריאות והאוצר והבוקר (ב') הגיש מכתב התפטרות. את מקומו תמלא פרופסור תמר פרץ, מי שהיתה מועמדת לתפקיד ונחשבת כאהודה מאוד על עובדי ורופאי בית החולים.

מלחמת המנכ"לים של הדסה ושערי צדק
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במכתב לעובדים סקר ד"ר קפלן את פעילותו בשנה האחרונה מאז מונה לתפקיד כשהוא מסביר את הרקע להחלטת ההתפטרות. "התנגדתי לכל אורך המשא ומתן עם הממשלה למינוי חשב מלווה", כתב."בשלבים האחרונים של המשא ומתן ניסיתי לשכנע את נציג הממשלה שלפחות יוציא מסמכותו של החשב המלווה את היכולת לעצור רכש תרופות וציוד מתכלה למרכז הרפואי, אך גם ניסיון זה לא צלח. ולא די בכך סוכם גם ביניכם לבין הממשלה כי סמכויות מנכ"ל הדסה תקוצצנה משמעותית ותהינה פחותות מסמכויות מנכ"ל המקובלות במירב התאגידים, לרבות בגופים ציבוריים". לדבריו הוא הגיע למסקנה שלא יוכל למלא את תפקידו ביישום תכנית ההבראה ולכן החליט להתפטר.

בראיון ל"ידיעות ירושלים" זמן קצר לפני ההחלטתו התייחס ד"ר קפלן למינוי החשב וטען כי הציבור צריך להתקומם על זה. "זה לא ניהול נכון, זה ניהול מפגר שבאים ומסרסים מנכ"ל ואומרים לו 'תשמע יש לך שומר ראש כי לא מאמינים בך והוא ישמור שלא תסטה מיעדי התכנית בשום סיטואציה'".


את מקומו של ד"ר קפלן תחליף פרופסור פרץ, ראש אגף אונקולוגיה שנחשבת לאחת מבכירי הרופאים בהדסה ושמה עלה בעבר כמועמדת לתפקיד.

יו"ר הדירקטוריון אבי בלשניקוב קיבל את ההתפטרות ד"ר קפלן והודה לו על תרומתו הרבה. "ד"ר קפלן הוביל מהלכי התייעלות רבים בבית החולים והיה הקברניט אשר הוביל את הספינה המפוארת להסדר ההבראה שאושר על ידי בית המשפט. אנו מודים לו על תרומתו הרבה ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו".