בית משפט השלום בירושלים גזר השבוע את דינו של שוטר תחנת הראל שתקף עובד במסעדה באבו גוש וחבט בו באמצעות אזיקים וקבע כי ירצה עבודות שירות בלבד . במהלך התקיפה , כך נטען בכתב האישום ביקש השוטר משוטר נוסף שהיה עימו לשקר ולמסור גרסה בה החבלה נגרמה למתלונן כתוצאה מנפילה .

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

התקרית התרחשה לפני כמה שנים אבל רק עכשיו החליטו בבית משפט השלום על מתן גזר הדין בתיק . אז השוטר שהיה מוצב בתחנת הראל הגיע יחד עם שוטר נוסף למסעדת נעורה באבו גוש לאחר חשד שהתגלה אצלם בנוגע לעובד פלסטינאי ללא אישור שעובד במסעדה. כשנכנסו השניים פנה השוטר לבעל המסעדה וביקש ממנו להוציא את תעודת הזהות . בעל המסעדה פנה לכיוון המטבח ואז אחז השוטר בידו בעל המסעדה טען שהוא הולך להביא את התעודה ורק אז שחרר אותו השוטר. לאחר מכן אמר השוטר לבעל המסעדה כי רק כאשר יגלה היכן נמצא העובד הוא יחזיר לו את התעודה.במקום התפתח ויכוח קולני שמהר מאוד הדרדר לאלימות . שני השוטרים הובילו את בעל המסעדה לניידת ושם חבט השוטר בראשו עם האזיקים . כששאל השוטר הנוסף את חברו מדוע היכה את בעל המסעדה ענה לו השוטר בתגובה כי רק כאשר הוא רואה דם הוא נרגע. בעל המסעדה נפגע בראשו ונזקק לטיפול רפואי . השוטר הפוגע ביקש מחברו למסור גרסה שקרית בנוגע לסיבת פציעתו של בעל המסעדה וזה עשה כך .

השוטר הפוגע הורשע בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, הדחה בחקירה והפרת אמונים . אבל כל סעיפי ההרשעות הללו לא גרמו לו לשבת ולו יום אחד תחת סורג ובריח. בהחלטתה קבעה השופטת חגית מאק קלמנוביץ: "לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים הצריכים לעניין לרבות חומרת העבירות האינטרס הציבורי והעונש הראוי וההולם בשים לב לנסיבותיו האישיות של הנאשם, היעדר עבר פלילי ובמיוחד חלוף הזמן אטיל על הנאשם מאסר בעבודות שירות".