הביקור בכותל הסתיים בחטיפת הכלבה: סשה, תושבת הצפון שהגיע לירושלים יחד עם כלבתה, במטרה לבקר בעיר העתיקה. אלא שבמהלך הביקור הכלבה נעלמה וסשה קיבלה טלפון מפתיע עם בקשת דמי כופר של מעל לאלף שקלים על מנת לקבל אותה בחזרה.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תחילת הסיפור לפני כשבועיים, אז הגיעה סשה לירושלים. "כשנכנסתי למתחם הכותל קשרתי את לילה, הכלבה שלי, בסמוך לעמדת השמירה והלכתי לכותל לשים פתק. כשחזרתי הופתעתי לגלות שהכלבה איננה. שאלתי את האנשים שהיו שם אם הם ראו כלבה אבל אף אחד לא ידע לענות לי. ישבתי שם והתחלתי לבכות ומישהו הציע לי להתקשר למשטרה".היא התקשרה למשטרה שהגיעה למקום והחלה לחפש אבל ללא הועיל. בהמשך יצרה סשה קשר עם צער בעלי חיים בירושלים וגורמים נוספים שהציעו לה לפרסם מודעה בשפה הערבית עם פרס כספי למוצא. "ניסחתי הודעה בערבית ותליתי את המודעות באזור שבו איבדתי אותה", היא מספרת.

באותו יום פגשה סשה את אורי כהן, בעל חנות לקעקועים בעיר, שחיבר אותה עם חבר ערבי בשם עיסא, ויחד איתו הבטיח לעזור לה בחיפושים. בשלב זה יצרו החוטפים קשר עם השלושה, ולאחר כמה ימים שלחו תמונה של הכלבה לנייד של עיסא. במקביל פגשה סשה בעיר העתיקה את אחד החוטפים, ששאל אותה כמה היא מוכנה לשלם עבור הכלבה. היא ענתה שהיא מוכנה לשלם כמה מאות, והוא ענה בתגובה שעבור כלב כזה צריך לשלם מעל אלף שקלים. לאחר משא ומתן סגרו השניים על סכום של 1,100 שקל.

ביום ירושלים הגיע עיסא עם סכום הכסף לסילוואן ופדה את הכלבה. "זה היה סיוט, רציתי רק לגמור עם זה ולחזור הביתה עם הכלבה שלי, אז כבר לא היה אכפת לי לשלם", מספרת סשה .

אין זה הפעם הראשונה שכלבים נחטפים בעיר ומוחזרים לבעליהם תמורת כופר. "מדובר בכנופיה שפועלת כבר זמן רב, ואנחנו נלחמים בה", טוענת תמר פיירשטיין, מנהלת בית המחסה בצער בעלי חיים ירושלים. "לפני כמה שבועות הייתה מישהי שהגיעה לעיר מאזור המרכז ושילמה כמעט 4,000 שקל עבור הכלבה שלה".

המאבק של אנשי צער בעלי חיים בכנופיות הוא לא דבר חדש. לפני כמה חודשים פורסם ב'ידיעות ירושלים' ו-mynet על כך שהמשטרה מצאה מתחם בבית חנינא אליו נחטפים כלבים מכל רחבי הארץ ומוחזקים בתנאים קשים.

עם זאת, גם לסשה וגם לפיירשטיין יש טענות כלפי המשטרה. "הם עושים את העבודה לפעמים, אבל במקרים מסוימים אנחנו מרגישים חסרי אונים וכל מה שנותר לנו הוא לשלם את הכסף כדי שנראה את הכלבים שלנו בחזרה", אומרת פיירשטיין. "בעמוד הפייסבוק של העמותה מפורסמות מדי שבוע תמונות של עשרות כלבים שהלכו לאיבוד ובעליהן נאלצו לנדוד עד לירושלים בכדי למצוא אותם. התופעה הזו לא חדשה, היא רק הולכת ומשתכללת".