שעות הלילה המאוחרות בהם ישודרו משחקי המונדיאל איימו להוות אתגר לא פשוט עבור בעלי הברים בירושלים בכל הקשור לממשק מול העירייה. ואולם, נהלים חדשים מקלים של אגף לקידום עסקים בכיכר ספרא לקראת המונדיאל אמורים לאפשר הקרנת המשחקים ללא כאבי ראש מיותרים לבעלי העסקים הקטנים בעיר.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הבעיה העיקרית העומדת בפני הברים המעוניינים להציב כסאות ברחוב מחוץ לבר ולהקרין את המשחקים ברחוב היא שחוק העזר העירוני מאפשר כיום לעשות זאת עד 23:00 בלילה, אלא שבשל הפרשי השעות מברזיל המשחק המרכזי צפוי להיות משודר בשעות 23:00-01:00 שעון ישראל, ובחלק מהימים ישודר משחק בשעות מאוחרות יותר. בעיה נוספת היא שכיום בעל עסק חייב להוציא אישור מיוחד עבור כל הקרנה בנפרד.לקראת תקופת המונדיאל עלתה השאלה כיצד מאפשרים להקרין את המשחקים ברחובות תוך יצירת אווירה מיוחדת במרכז העיר בשעות הלילה ובמקביל לשמור על האיזון מול התושבים המתגוררים במרכז העיר בסמיכות לברים. בשל כך יזמו מחזיקת התיק לקידום עסקים חברת המועצה עינב בר (התעוררות) ומנהלת האגף רויטל מרזין נוהל חדש שיאפשר לבעלי הברים לבצע הקרנות מחוץ לברים באופן רחב יותר ממה שמתיר כיום חוק העזר העירוני, במסגרתו יהיה ניתן להקרין גם את המשחק המרכזי שמתחיל בשעה 23:00. עם זאת, הוחלט כי את המשחק שייערך לאחר מכן וצפוי להסתיים ב-03:00 ישדרו בעלי הברים בתוך העסק.

בנוסף, במקום הנוהל שחייב את בעלי הברים להוציא אישור חד פעמי לכל הקרנה כיום, יתאפשר לבעלי העסקים להוציא אישור אחד גורף לכל תקופת המשחקים. כמו כן, הוחלט להורות על "גמישות והתחשבות רבה יותר" מצד הפיקוח העירוני כדי לאפשר הקרנת המשחקים.

בר מדגישה כי "תקופת המונדיאל מתקיימת אחת ל-4 שנים ונחשבת לתקופה מוצלחת ומשמעותית ביותר עבור בעלי העסקים בעיר, לכן החלטנו לאפשר במהלכה, גמישות רבה יותר מצד הגורמים העירונים ולהקל על הביורוקרטיה הקיימת. אני מאמינה כי רק על ידי גישה זו, אותה אני מקדמת כחלק מדיניות כוללת ולא רק בתקופת המונדיאל, נצליח לסייע לחיזוק העסקים וחיי הלילה בעיר. תקופת המונדיאל היא אחת התקופות החשובות והמשמעותיות ביותר לבעלי העסקים להרוויח ולהגדיל את הכנסותיהם, כשהם מלאים בכל ערב עד אפס מקום. זוהי תקופה אשר טומנת בחובה פוטנציאל גדול לפתח את העיר, לקדם את העסקים הקטנים ולמתג אותה כעיר צעירה ותוססת".