חברת ק.ר שירותי המרת מטבע תובעת את פרשן הכדורסל הבכיר שימי ריגר, שלפי טענתה העביר לה צ'קים ללא כיסוי לניכוי. על פי כתב האישום, בעל החברה המיר עבורו את הצ'קים על סמך היכרות מוקדמת, אך משהתברר כי הצ'קים גנובים והחלו לחזור התנער ריגר מהם וסירב לשלם.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בכתב התביעה, שהגישה החברה באמצעות עו"ד גדעון קורן, נכתב בין השאר כי "עניינה של תביעה זו הוא בעזות המצח של ריגר, אשר קיבל מהתובעים את מלוא הסכום עבור ניכוי ההמחאות שהיו בידו אך התנער מהן עת החלו לחזור בזו אחר זו". ריגר, כך נכתב, עשה קופה על חשבון הנתבעים וגזל את כספם ביודעין.תחילתה של הפרשה לפני כשנה, אז הגיע פרשן הכדורסל לפדות צ'קים שהיו ברשותו אצל חלפן כספים בעיר. ריגר הכיר את בעל הצ'יינג' מפעמים קודמות, שכן שמונה שנים הוא נהג לפרוט במקום צ'קים שרשומים על שמו.

בתביעה נכתב כי בפעמיים האחרונות הגיע ריגר למקום עם צ'קים שאינם על שמו וביקש לפדות אותם. בעל הצ'יינג' פדה אותם על סמך ההיכרות המוקדמת ביניהם ולאחר שריגר טען לפניו כי "אין מה לדאוג". בכתב התביעה נטען כי ריגר הציג מצג שווא שלפיו הוא מכיר את האנשים שנתנו את ההמחאות והבטיח כי ההמחאות יכובדו על ידי הבנקים.

למרות הבטחות פרשן הכדורסל, כתב התביעה מציין ארבעה צ'קים בסך כולל של כמאה אלף שקל שהחלו לחזור בזה אחר זה. "למורת רוחם של התובעים, ההמחאות שהעביר ריגר התגלו כשהן חסרות כיסוי", נכתב בתביעה. "מבירור שערכו התובעים נמצא כי מדובר בהמחאות גנובות אשר הגיעו לריגר דרך אדם שלישי".

לאחר שבחברה ראו כי צ'קים שהופקדו חזרו, הם פנו לפרשן הכדורסל וביקשו הבהרות. "לאחר שהתובעים לחצו על ריגר, הוא הואיל להעביר לידיהם סכום של 4,500 דולר במזומן על חשבון החוב ולאחר מכן סירב להמשיך לפרוע את חובו", נכתב.
על פי כתב התביעה, בהמשך נתן ריגר המחאות לכיסוי החובות אך גם המחאות אלו חזרו והתבררו כגנובות. לאחר מכן פנתה שוב החברה לריגר, ולאחר לחצים רבים הוא העביר סכום כסף נוסף של 2,994 שקל, אולם לאחר מכן לא הועברו כספים נוספים.
התביעה טוענת כי ריגר ניצל לרעה את העובדה כי התובעים סמכו עליו ואת השירות הטוב שניתן לו.

עוד היא מוסיפה כי ריגר התעשר על חשבון התובעים בניגוד לכל דין תוך מעורבות במעשים שהם על סף הפלילי.

עו"ד דור חזקיה המייצג את ריגר: "מרשי מכחיש את הטענות המיוחסות לו. יש פער מאוד גדול בעובדות. קיבלנו את התביעה ונגיב בבית המשפט ולא ננהל את התיק בעיתון".