משאירות את הפוליטיקה בחוץ: ביום ראשון השבוע קיימו 15 תלמידות תיכון מרחבי העיר כנס בנושא קידום מנהיגות צעירה והעצמה נשית, לאחר שנה של פעילויות משותפות. אך התערבות פוליטית כמעט גרמה לביטול הפאנל המסכם שארגנו התלמידות. הסיבה: ויכוח על זהות המשתתפים.

צפו: תלמיד הושעה לאחר שצעק על ראש העירייה
תלמיד ירק על המורה - הכיתה לא תוגש לבגרות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"בתחילת שנת הלימודים הגיעו אלינו לבית הספר נציגות של ויצ"ו ו'מרכז הברר למנהיגות נוער בירושלים' ושאלו מי רוצה להשתתף בפרויקט להעצמה נשית וקידום מנהיגות צעירה", מספרת גאיה בוגט, תלמידת כיתה י' מבית הספר קשת שהשתתפה בפרויקט. "התגבשה נבחרת תלמידות מהרבה תיכונים בעיר. במהלך שנת הלימודים התקיימו מפגשים חד־שבועיים של הרצאות של נשים פורצות דרך שסיפרו את סיפורן."הגיעו אלינו עדינה בר־שלום (בתו של הרב עובדיה יוסף, כלת פרס ישראל ונשיאת המכללה החרדית בעיר; ד"א) וענת הופמן מנשות הכותל. בנוסף ערכנו סיורים בכנסת ובמקומות משמעותיים, קיבלנו שיעורים על פמיניזם, למדנו מה זה נשיות ומגדר ועוד".
ביום ראשון האחרון קיימו הבנות פאנל מסכם לפרויקט בהשתתפות 200 מוזמנים בבית ההארחה אגרון במרכז העיר.

אך ארבעה ימים קודם לכן עוד היה נראה שהכנס יתבטל ממניעים פוליטיים. גורם המעורה בפרטים סיפר כי לאחר שנערכו דיונים בנוגע לזהות היושבים בפאנל הוחלט על השתתפותה של רני חזון־וייס, מורה ומחנכת בעיר וכן פעילה בסיעת 'ירושלמים' ומי שהיתה ברשימתה של רחל עזריה בבחירות האחרונות. אלא שאז פנו אל התלמידות נציגים מתנועת 'התעוררות' וביקשו לעזור בהרמת הפאנל. "אנשי 'התעוררות' השתלטו על הפאנל ודחקו את רני חזון־וייס שפעילה בתנועת 'ירושלמים' המתחרה", אמר השבוע גורם בעירייה. "הם הכניסו במקומה את אלעד מלכה, שהוא חבר המועצה מטעם התעוררות".

הדחיקה של חזון־וייס מהפאנל הצליחה לעורר מהומה, וביום שישי החליטו בויצ"ו ובמרכז הברר לבטל את הפאנל כדי שלא לחשוף את התלמידות לעימותים פוליטיים. בשבת בלילה הוחלט שהפאנל יתקיים כמתוכנן, בלי שמלכה או חזון־וייס ישתתפו בו. "היינו מקיימות את הפאנל הזה בכל מקרה גם אם לא היו מממנים את הפרויקט", טענה אחת התלמידות. "היינו מבקשות סכום סמלי בכניסה וכך מכסות את ההוצאות".

במהלך הפאנל התקיים דיון סביב הסרט 'שש פעמים', המציג את סיפורה של נערה מתבגרת המנסה להשתלב בבית הספר באמצעות התמסרות לנערים מכיתתה.

ירושלמים: "הנערות האלה הן הדור הבא של המנהיגות הנשית, והן אלה שיזמו את האירוע, תככנו אותו והוציאו אותו לפועל. לא היתה שום הצדקה להתערבות בתכנים".

התעוררות: "לאלעד מלכא הוצע להשתתף במושב. בשל חשיבות הנושא והרלוונטיות לתיק הנוער שהוא מחזיק, הוא החליט לקחת בו חלק ולהציג את מדיניות העירייה בנושא. ההחלטה על זהות המשתתפים במפגש הינה של ארגון ויצו ואינה קשורה להתעוררות. התנועה מקפידה לנהוג בשקיפות ושיתוף ויידוע הציבור בכל פעולותיה ופעולות נבחריה, וכך נהגה גם במקרה הנוכחי".