שלושה מגרשים בפארק הטכנולוגי במודיעין יצאו השבוע לשיווק על ידי רשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם עיריית מודיעין־מכבים־רעות. המכרזים, שיצאו עם מחיר מינימום, צפויים להיסגר בסוף חודש יולי, והם חלק מהמשך תנופת הפיתוח של הפארק הטכנולוגי בעיר.

מדוע חברות הייטק אינן מעוניינות להגיע למודיעין?
האקזיט של מודיעין

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בפארק הטכנולוגי, אזור התעסוקה של העיר, משווקים שלושה מגרשים לתעשייה: מגרש מספר 13 בשטח של 26,513 מ"ר במחיר מינימום של כ־8.7 מיליון שקלים בתוספת של הוצאות פיתוח בעלות של כ־7.1 מיליון שקלים, מגרש מספר 7 בשטח של 7,056 מ"ר במחיר מינימום של כ־2.5 מיליון שקלים בתוספת של הוצאות פיתוח בעלות של כ־1.9 מיליון שקלים, מגרש מספר 18 בשטח של 11,349 מ"ר במחיר מינימום של 3.9 מיליון שקלים בתוספת הוצאות פיתוח של כ־3 מיליון שקלים.בשנים האחרונות נמצא הפארק הטכנולוגי בתנופת פיתוח נרחבת. נציגי מינהלת "אופק" - החברה לניהול ופיתוח אזורי התעסוקה והנכסים בעיר מודיעין־מכבים־רעות, נפגשים עם עשרות מנהלי חברות ויזמים מתחומים
שונים ופועלים מולם להקמת והעברת חברות לעיר. בסך הכל שווקו עד היום כ־236 דונם באזורי התעסוקה והמלאכה של העיר בעלות כוללת של כ־500 מיליון שקל, כולל עלויות פיתוח.

כיום יש לא פחות מ־15 פרויקטים ומבנים הנמצאים בשלבים שונים של תהליכי תכנון ובנייה בפארק הטכנולוגי.

מהעיריה נמסר כי הם פועלים בשיתוף פעולה ותיאום מלא עם רשות מקרקעי ישראל בשיווק המגרשים על מנת להביא חברות ויזמים שיגשו למכרזים. בעיריה הזכירו כי בסבב האחרון, שנערך לפני כשנה, ארבעה מגרשים
המיועדים לבנייני משרדים נרכשו בהיקף של כ־28 מיליון שקלים בפארק הטכנולוגי של העיר. כאשר מחירי המגרשים שיקפו עלייה של 10.5% במחירי הקרקע כאשר המחיר הממוצע עמד על קצת יותר מ־600 אלף שקל לעומת מחיר ממוצע של 540 אלף שקל לדונם עבור מגרשי המשרדים בסבב השיווק הקודם.