26 אנטנות סלולאריות - זה מה שהמכללה לחינוך על שם דוד ילין בבית הכרם מתכננת להציב על גג בניין המכללה בתקופה הקרובה. תושבי השכונה שחוששים מההשלכות הבריאותיות של הקרינה הסלולארית - יוצאים כעת להילחם בהחלטה.
"המפגע הסלולארי הוקם במפתיע, אך ורק על מנת להעשיר את קופת המכללה על חשבון בריאותם של סטודנטים ותושבים", הם טוענים.

אנטנה בשיטת חומה ומגדל
מי אמר שהירושלמים פוחדים מאנטנות?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ביום שישי שעבר, רגע לפני כניסת השבת, התכנסו תושבי השכונה לישיבה בהולה בבית וועד המנהל הקהילתי. על הפרק: מאבק נגד כוונת המכללה להציב כמות גדולה של אנטנות על גג המבנה.תושבי השכונה לא מסתירים את מאבקם וטוענים כי המכללה לחינוך מנסה לעשות קופה על גבם. "הם הולכים לקבל אלפי שקלים מכל מיני חברות סלולאריות על חשבון הבריאות של התושבים, אבל גם על חשבון הסטודנטים והסטודנטיות שלהם", טען אחד התושבים.

בראשית השבוע פתחו תושבי בית הכרם עצומה אינטרנטית הקוראת למכללה להפסיק את ההתקשרות עם חברות הסלולר השונות. "זו תהיה ממש חווה סלולארית בלב השכונה ובצמוד לבית הספר בו לומדים מידי יום מאות תלמידים", נכתב בעצומה. "המפגע הסלולארי הוקם במפתיע ובמחשכים, אך ורק על מנת להעשיר את קופת המכללה".

התושבים מוסיפים כי איש אינו יודע בוודאות את מידת הסיכון שבהקמת חוות האנטנות. "אל למנהלי המכללה להפוך אותנו ואת ילדינו לעכברי מעבדה", הם מבקשים.

חבר המועצה תמיר ניר ('ירושלמים'), ממלא מקום תיק איכות הסביבה: "לא נכון ולא ראוי להעמיד אנטנות בלב שכונת מגורים, ודאי לא בכמות כזאת ובודאי לא בסמוך למוסדות חינוך ובהם לומדים מאות ילדים. טובת המכללה והציבור דורשת שינוי ההחלטה".

דוד ילין: "כמוסד חינוכי המעורה בחיי השכונה כבר למעלה מ-100 שנה – אוזנינו כרויות לתחושות התושבים וכמובן הסטודנטים, ולכן בוודאי שנשקול ונדון שוב בנושא התקנת אנטנות על גג המכללה בהתחשב בטענות שהועלו בפנינו כעת. עדיין, חשוב לנו שהתושבים יידעו את העובדות ולפיהן - המשרד לאיכות הסביבה, הידוע כגורם מחמיר, בדק את הנתונים ואישר את התקנת האנטנות במיקומן הנוכחי. למרות זאת, כאמור, הועד המנהל של המכללה, ישקול שוב את עמדתו".