חברי המועצה החרדים לא מרפים מקרית יובל: כבר שנים שארגונים חילוניים מנהלים מאבק עיקש בניסיון לשמור על אופייה הפלורליסטי של השכונה, אלא שעכשיו נראה כי המאבק הולך ונהיה קשה יותר. במינהל הקהילתי חוששים כי אם לא יענו לדרישות החרדים - יופעלו נגדם סנקציות בוועדות העירייה.

שלטי הנאצה של השכן בקרייה
תראו מה עשה גן חרדי אחד לחילונים בשכונה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בישיבה שהתקיימה לאחרונה בכיכר ספרא, בה השתתפו נציגי המינהל הקהילתי 'יובלים', מנכ"ל העירייה אמנון מרחב, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק מנח"ח צביקה כהן (ש"ס) וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק המנהלים הקהילתיים מאיר תורג'מן (ירושלים תצליח), העלו החרדים את רמת הדרישות.לדברי כהן, לקרית יובל הצטרפו בשנה האחרונה משפחות חרדיות צעירות והצרכים של המגזר "גדלו", על כן יש צורך בפתיחתם של 17 גני ילדים חרדיים בשכונה. החרדים דורשים להקים את הגנים במרכז השכונה כמו למשל ב'בית גיורא', המשמש כשלוחה למתנ"ס הנמצא בלב השכונה.

בנוסף הועלתה דרישה להקמת בית ספר חרדי בשכונה ועוד שני בתי כנסת, האחד בגבעת האנטנה בסמוך לשכונת בית וגן והשני במתחם אולסוונגר -ברזיל. "הכל ייעשה בהסכמה", הוסיף כהן. "אני נגד מלחמות".

חבר המועצה יוחנן ויצמן, המייצג את חסידות גור, אומר כי החרדים במועצה מאוכזבים מקצב פתיחת הגנים החרדים בקריית יובל. "נדרוש מראש העירייה לזרז את הקצב, הציבור החרדי דורש פתרונות למשפחות הצעירות בשכונה", טען.

ואם לא די בכך, החרדים דורשים להקצות עבורם את מחצית מתחם ורבורג ולהקים עליו תלמודי תורה. לפני הבחירות הבטיח ראש העירייה ניר ברקת שבמתחם, שהפך לסמל המאבק החילוני בקרית יובל, תוקם מכינה צבאית. בשכונה מקווים כי בקרוב ייצא תכנון סופי של המתחם, אך בשלב זה התוכנית עדיין תקועה בוועדה המחוזית וממתינה לאישורה.

נציגי המינהל הקהילתי אמרו כי לא יסכימו לפתיחתם של 17 גנים חרדיים בלב השכונה, אלא אם אלו יפתחו בבית וגן. בימים הקרובים הם מתכוונים לקיים דיון כדי לראות כיצד מתמודדים עם הדרישות החדשות. החשש הגדול הוא מפני צעדי ענישה של החרדים כנגד המנהל הקהילתי בועדות השונות, אם לא יסכימו לתנאיהם.
לפני כחודש ועדת הכספים סירבה להעביר למינהל יובלים 144 אלף שקלים למימון הספרייה הציבורית ולכיסוי חובות. רק לאחר התערבותו של ברקת הסכימו החרדים להעברת הכספים. חבר המועצה אריה קינג שחבר לחרדים הסביר: "אין לי כוונה להעביר כספים למינהל שנוקט בקו אנטי דתי".

במינהל הקהילתי סרבו להגיב.

רחל עזריה, סגנית ראש העירייה ומשנה לתיק החינוך: ״אנחנו צריכים לקיים דיון ענייני ומקצועי כדי למצוא פתרונות לגנים שיהיו קרובים למוקדים החרדים, מבלי לתת למיקומם להשפיע על אופי השכונה".