הפיקוח החרדי על הגלישה באינטרנט עולה מדרגה: כחלק ממאבק הרבנים בכניסת האינטרנט למגזר הדתי והחרדי פותחה תוכנה חדשה שתפקח על המשתמשים במחשבים ובסלולר. לפי התוכנה החדשה, מי שייבחר על ידי בעל המכשיר יוכל לדעת מרחוק על מעשיו בזמן אמת. המפקח הרוחני יוכל לברר על השימושים שנעשו בסלולרי גם בדיעבד, ואף לקבל דוחות יומיים ממוינים ישירות למייל, המחיר: החל מ-54 שקל למכשיר.

מדוע הורים במגזר עשו חרם על חנויות סלולר?
יש לך נייד? הרבי לא יבוא לחתונה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

שיטת העבודה של התוכנה, אותה אפשר להתקין במחשב ובמכשירים הניידים השונים, היא שמירת כל פעילות המשתמש באתר אינטרנט מרוחק. לאתר זה יוכל להיכנס מי שנבחר כ"מפקח" על מנת לבדוק בכל זמן להיכן נכנס המפוקח."בדומה לדיני ייחוד, עצם העובדה שתיעוד הגלישה נשמר במקום רחוק ובלתי ניתן לשינוי מונעת נפילות", נכתב בדברי ההסבר המצורפים לתוכנה. מערכת הבדיקה מציעה שירות מיון שמדורג באמצעות שלושת צבעי הרמזור. "רמזור ירוק מסמל נתון שנבדק ונמצא בסדר, רמזור צהוב מסמל נתון שלא יכולנו להכריע לגביו (עם פוטנציאל בעייתי), רמזור אדום מסמל נתון בעייתי ורמזור אדום מהבהב מסמל נתון בעייתי במיוחד, אתר פוגעני הנמצא ברשימה השחורה", מסבירים נותני השירות.

בפועל, שומר המסך מעניק אפשרות לעקוב באופן כמעט מוחלט אחרי פעילותו של המפוקח, כולל אחרי שיחות נכנסות ויוצאות, שליחת הודעות טקסט, התקנת אפליקציות לא צנועות ובחלק מהדגמים גם אחרי מיקום המכשיר. את זהות המפקחים, כמו הורים, בן הזוג, מנהל עסק או חבר, יוכלו המתקינים לבחור.

כמו כן, בתשלום נוסף יוכלו שומרי המצוות לקבל שירותים נוספים. לדוגמה, בתמורה לתשלום חודשי יוכלו המפקחים לקבל דוחות יומיים למייל על הרגלי השימוש של המפוקח ובעוד תשלום נוסף הם יוכלו לקבל התראה מיידית אם המערכת תזהה "כניסה לאתר בעייתי במיוחד". לעת עתה המערכת עובדת רק על מכשירי אנדרואיד ווינדוס ומשתמשי מכשיר האייפון לא יזכו להגנה החדשנית.