רשת צביה, המפעילה את תיכון 'בני חיל' בשכונת ארמון הנציב בירושלים, שלחה לאחרונה 35 מכתבי פיטורין לאנשי הצוות החינוכי, עובדי המינהלה, עובדי הניקיון ואף למנהל ראובן בן־חיים.

תחרות הקליפים שמשגעת את התיכונים בעיר
עיריית ירושלים: תשלומי הורים - עד 6,800 שקל בשנה
• כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במכתב שהדהים את אנשי הצוות נכתב כי לנוכח העובדה שמשרד החינוך לא הגיע עדיין להסדר מימון עם הרשת הוחלט לפטר את כל העובדים, על אף הבטחתו של שר החינוך שי פירון כי מוסד החינוך אינו נמצא בסכנת סגירה.לפני כשלושה שבועות טענו נציגי המשרד כי אין כל כוונה לסגור את תיכון 'בני חיל' וכי מדובר בהמצאות ושקרים של ההנהלה. הגדיל לעשות השר פירון, כשענה לדואר אלקטרוני של אחד התלמידים ובתשובה לשאלה אם יש כוונה לסגור את בית הספר שבו הוא לומד ענה כי "אין החלטה כזו. זה שקר של ההנהלה".

אלא שהודעות לחוד ומציאות לחוד. גורם בצוות החינוכי סיפר השבוע כי ידיהם כבולות אך נעשתה פנייה לוועד ההורים. "יש לנו יותר מ־150 תלמידים, חלקם בעלי לקויות למידה ובעלי בעיות רגשיות ברמות כאלה ואחרות. אנחנו לא יכולים לעשות הרבה כי אנחנו עובדי משרד החינוך, עיריית ירושלים ורשת צביה. אבל ההורים כבר פנו למשרד עורכי דין, ולפי מה שאני יודע בקרוב הם הולכים להגיש בג"ץ בעניין".

הגורם הוסיף כי בשבוע האחרון שהו התלמידים ואנשי הצוות החינוכי בטיול שנתי בצפון הארץ. "אולי זה הטיול האחרון שלנו כבית ספר ביחד", הוא אומר. "התלמידים חוששים שיסגרו את בית הספר בשנה הבאה. הם מגיעים ושואלים מה הם צריכים לעשות על מנת לעזור. אנחנו מאוד מקווים שמשרד החינוך, העירייה ורשת צביה יתעשתו".

גורם במשרד החינוך אמר השבוע כי מדובר בדמגוגיה של ההנהלה ושל הרשת המפעילה את בית הספר. "הם מצויים בחובות וזאת השיטה שלהם לגייס כסף, להלחיץ את המערכת".

משרד החינוך: "בית הספר לא נסגר ולא ייסגר בשנה הבאה. לא יהיה שום שינוי בשנת הלימודים הבאה".

מנח"י: "מדובר בבית ספר פרטי. אם רשת צביה לא תמשיך להפעיל אותו נשבץ את התלמידים בבתי הספר האחרים בעיר".

תגובת רשת צביה לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.