שבוע לאחר שיצאו למאבק על המשך פעילותה של ספריית 'מעגלי יבנה', שהוקמה על ידי התושבים, הודיעה עיריית ירושלים כי היא חוזרת בה ולא תסגור את המקום.

התושבים הקימו ספרייה, העירייה דורשת לפנותה
התיכוניסטיות שניצחו את הפוליטיקה
• כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לפני כחצי שנה הקימו נעמה ותום אקסלרוד, תושבי שכונת הקטמונים בעיר, ספרייה מאולתרת בכניסה לבניין המגורים. במשך חצי שנה פעלה הספרייה ללא שום הפרעה, עד שבשבוע שעבר הגיעו למקום פקחי העירייה ודרשו מבני הזוג לפנות את כונניות הספרים והספרים לאלתר.הטענה של העירייה הייתה שהספרייה היא "מפגע בטיחותי". הפקחים הוסיפו כי שכניהם של בני הזוג התלוננו על רעש ולכלוך שיוצרת הספרייה. בני הזוג אקסלרוד יצאו בשבוע שעבר למאבק סביב הסגירה וטענו כי המקום לא יוצר שום מטרד, אלא לשכנה אחת המתגוררת בבניין. בנוסף טענו שלספרייה מגיעים המוני ילדים מהרחובות הקרובים.

היום (א') ולאחר ביקור של בכירי העירייה במקום ובניהם סגן היועץ המשפטי לעירייה הוחלט כי הספרייה תישאר פתוחה לרווחת הילדים והציבור. "בביקור נמצא כי במבואת כניסה לבניין מוקמו מספר ספריות ביתיות ובהם ספרים רבים, הספריות מוקמו על דופן הקירות של המבואה ומבלי לפגוע במעבר לחדר המדרגות", נמסר מהעירייה.

"בנוסף, הכניסה לבניין הייתה נקייה ומטופחת וכל הספרים היו בתוך הספריות. אשר על כן, השתכנעו שנינו כי אין מדובר ב'מפגע' על פי הגדרות חוק העזר ולפיכך, לאור האמור אין עבירה".


נעמה אקסלרוד אמרה לאחר ההחלטה כי היא מאוד שמחה על הצעד הזה של העירייה. "התחושות מאוד טובות, אני שמחה שהעירייה הבינה שהספרייה חשובה לתושבים ולילדים, אני מקווה שיקומו עוד ספריות כאלו ברחבי העיר", אמרה.