השומרים המיתולוגיים, עובדת הניקיון, רכזת התפעול ואנשי המחשבים של תל"י בית חינוך - כולם הגיעו השבוע למרכז סדר היום של חטיבת הביניים בבית הספר. הסיבה: פרויקט ייחודי של תלמידי כיתות ח', שהנציחו בתמונות את העובדים שמועסקים בבית הספר בהעסקה לא ישירה. צילומיהם נתלו במהלך השבוע ליד חדר המנהל.

התיכוניסטיות שניצחו את הפוליטיקה
צרות במכללה של עדינה בר־שלום
• כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"אנחנו לומדים בתוכנית אמירים", סיפר השבוע אחד התלמידים שהשתתפו ביוזמה. "אחד הפרויקטים שלנו השנה היה למצוא אייטם עיתונאי ולהפוך אותו למידע חדשותי. הוטלו עלינו משימות כמו לערוך תחקיר, לשאול שאלות ולהפריד בין העיקר לטפל. החלטנו להציג את סיפוריהם של עובדי הקבלן של בית הספר, כך שכל סיפור יוצג בתוך תמונה שצולמה ונתלתה סמוך לחדרי ההנהלה".בין היתר ראיינו התלמידים את עובדת המנהלה דועה אבו־סרחאן מג'בל מוכבר, את רכזי התפעול והמחשבים מאיר דהאן וגלינה קוסטין וכמובן את אלכס ומאיר, שהנערים בבית הספר נוהגים לכנות 'המאבטחים המיתולוגיים'.

"בדרך כלל אנחנו פונים לעובדים רק כשאנחנו צריכים מהם משהו, כך שאיננו מכירים מקרוב אותם ואת עבודתם, אף על פי שהם טורחים בשבילנו במהלך כל השנה", מסביר אחד התלמידים. "הפרויקט מציג את פניהם של העובדים המוכרים לנו כל כך, אך הפעם אנו מכירים אותם קצת יותר. כל עובד שצולם בתערוכה סיפר לנו על עצמו, על חייו, על משפחתו ועל עוד דברים שהוא אוהב או פחות אוהב לעשות. למשל שעאצם, עובד הניקיון, הצטיין בג'ודו, יש לו שפם מגיל 27 והוא אוהב ריחות של תבלינים".

בצוות החינוכי התלהבו מהיוזמה. "אנו מקווים שבעקבות התערוכה התלמידים יכירו לעומק את העובדים המופיעים בה וגם עובדים נוספים, ושיידעו להכיר להם תודה על עבודתם המסורה ועל תרומתם הגדולה לעשייה הבית ספרית", סיכמו.