רב מוכר שהורשע בעבירות של מעשה מגונה בפומבי, שב לאחרונה לקהילתו באחד הישובים הסמוכים לירושלים, זאת למרות שלא ריצה עונש מאסר בפועל. שופטת בית משפט השלום בעיר אילתה זיסקין החליטה להקל בעונשו לאחר שהביע חרטה על מעשיו ועבר תהליך שיקום.

ההצעה המקורית להפעלת פייסבוק 'כשר'
מה רוצים רבנים חרדם מהסטודנטים?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הרב המדובר לומד ומלמד תורה בהתנדבות באחת הערים במרכז הארץ מדי יום, ומתקיים מקצבת הכולל ומכספי אשתו העובדת. על פי כתב האישום, הרב נהג לעמוד מול חלון ביתן של שלוש נשים שונות, וכשהבחין בקשר עין עמן הוציא את איבר מינו ממכנסיו והחל לבצע מעשה מגונה בעצמו בפניהן. באחד המקרים הוא ביצע את אותה עבירה בפומבי בגן ציבורי, בסמוך לבית הכנסת ביישוב. אחת הנשים שעברה בגן התלוננה והביאה ללכידתו.המשטרה טענה בכתב האישום המקורי כי מדובר ב-26 מקרים שונים בהם ביצע הרב את מעלליו, ואולם במסגרת הסדר הטיעון צומצמו האישומים לשלושה מקרים בלבד.

בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בעיר בפני השופטת אילתה זיסקין, טען פרקליטו של הרב, עו"ד אייל בסרגליק, כי מרשו הודה במעשים, הביע צער, בושה וחרטה, וכי מעשיו אינם משקפים את אורח חייו. עוד נטען במהלך הדיון כי הטיפול שהחל בו הנאשם, התסקיר החיובי שהוגש, וכן מצבו הכלכלי הקשה של הרב ומשפחתו מצביעים על נסיבות לפיהן יש להפחית את העונש שנקבע בהסדר הטיעון לרף מינימלי.

השופטת ציינה את עניין הבעת החרטה ואת הטיפול שעובר הרב וגזרה עליו עונש מופחת של 30 ימי עבודות שירות בלבד.

כעת, למרות שהורשע בעבירות מין חמורות, חוזר הרב לקהילתו בה נחשב לדמות מוכרת מאוד, זאת לאחר תהליך השיקום שעבר אך ללא ריצוי עונש מאסר בפועל.

עו"ד בסרגליק: "הנאשם מודע לצורך לתקן את מידותיו ואת יכולת השיפוט שלו. גם התסקיר הינו חיובי, ומציין כי הוא ביצע את העבירות על רקע קשיים אישיותיים התפתחותיים, אך מגלה תובנה לחומרתן ולהשלכותיהן. מאחר שהרב הביע בושה וחרטה, ואף הופנה לטיפול אצל פסיכולוג, וכן לאור מצבה הכלכלי של המשפחה, הסתפק בית המשפט בעונש מאסר על תנאי, התחייבות, קנס מינימאלי ופיצוי מופחת מהפיצוי שביקשה התביעה".