הרב מלכלך - החסידים משלמים: רבה של שכונת גבעת מרדכי, איסר קלונסקי, נתבע על ידי מורה לריקוד שנפגעה מהתבטאויותיו החמורות כלפיה. אחרי שבית המשפט גזר עליו לפצות אותה ב־60 אלף שקל, מימן הרב את הקנס מכסף שתרמו לו חסידיו ואוהדיו.

ליין מסיבות הנשים בעיר
האישה שמאחורי ערבי הלסביות הירושלמים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הסיפור החל במכתב שפרסם הרב קלונסקי וביקש בו מתושבי השכונה לשמור מרחק ממורה לסבית שהפעילה חוג ריקוד, מפני שנטיותיה המיניות לא תואמות את השקפת עולמו. "באתי בזאת להתריע, להזהיר ולהודיע לציבור הנשים בגבעת מרדכי ובכל מקום, לבל ייקחו חלק בחוג זה", כתב הרב. "אישה, בין אם היא נשואה או פנויה, בין אם היא צעירה או מבוגרת, לא תדרוך כף רגלה במקום ובשעה שנערך חוג זה לריקודי עם לנשים. הדבר אסור באופן מוחלט".בהמשך המכתב הצהיר הרב שבחוג "יש מן התועבה" והביע חשש שהמשתתפות עוברות על "הרגל לדבר עבירה".

תביעת הדיבה שהגישה המורה נגד קלונסקי עברה גלגולים משפטיים רבים. לפני כחודש היא הסתיימה בניצחון התובעת, כשבית משפט הטיל על הרב, שמכהן בתפקידו כארבעים שנה, עונש כספי כבד. בית משפט השלום בעיר הטיל על קלונסקי לפצות את המורה ב־60 אלף שקל וחייב אותו גם לכתוב לנפגעת מכתב התנצלות.

בעקבות הפסיקה יצא ארגון 'דרך אמונה' בקריאה לציבור לממן את הקנס. לטענתם, מאחורי התביעה עומדים ארגונים חילוניים שמעוניינים להשתיק רבנים והתביעה היא חלק מקמפיין גדול יותר שמתנהל נגד רבנים באשר הם. "זהו תפקידו וחובתו של כל רב בישראל לעמוד בגאון וללא מורא ולרומם את הציבור ליראת שמים, אהבת תורה ושמירה על ההלכה, ולהתריע ברבים על מכשלות העומדות בפני צאן מרעיתו", טענו אנשי הארגון.

בימים האחרונים השלימו תומכי הרב קלונסקי את המגבית למענו. בארגון מביעים כעת חשש שפסק הדין ירתיע רבנים אחרים מלהביע את דעתם, מחשש שיוגשו נגדם תביעות או תלונות.