'עספור' בנחלאות: בחניה שבפינת הרחובות נסים בכר ואגריפס, סמוך לשוק מחנה יהודה, הוצב בחודש האחרון אוטובוס ישן שהוסב למגורים. את הרכב העמיד אדם שמתגורר בו כל שעות היממה.

מי טוען שלא שמים עליו בנושא היו בר השגה
דיור בר השגה...למיליארדרים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לטענת האיש, שביקש לא להזדהות בשמו, הבית שהיה פעם כלי רכב עומד על קרקע פרטית הוא קיבל את הסכמת הבעלים להשתמש בשטח ובתשתיתו למגורים.האוטובוס עצמו מקושט מבחוץ בדגל ובשבשבת ובמקום החלונות תלויים בו וילונות להצללה. מושבי הרכב נעקרו ובמקומם הוכנסו פנימה מיטה, פינת ישיבה, מקרר, אזור לתליית בגדים ועוד. בחוץ לא התבייש הדייר החדש להצב שלט לעוברים והשבים שבו כתב בין היתר, "אין לחסום! לא לזרוק זבל. אין לחסום מעבר. לא לצעוק, תודה! ילדים עוברים, לא להפריע. חסמת - תכבה מנוע. לא להרעיש. שמור על השקט. כבו מנוע".

לדברי דייר האוטובוס, כבר לפני כמה שנים הוא הגיע למסקנה שהוא "אינו יכול לגור בבית מאבנים״.

לטענתו, בשלוש השנים האחרונות הוא התגורר במכונית פרטית שבה התקין מיטה. לאחרונה הוא החליט 'להשתדרג' ורכש את הגרוטאה מחבר בכ־2,500 שקל. הדייר על גלגלים מספר עוד שהוא נוהג להתקלח אצל תושבים שפותחים לו את דלת ביתם.

קשה להתעלם מהדמיון בין פתרון המגורים החדש בנחלאות לזה שמוצג בסדרת הטלוויזיה עספור. הדמויות בסדרה, צעירים ירושלמים, מתגוררים באוטובוסים שהוסבו לבתים ביער ירושלים. אולם במקרה הזה לא מדובר בחורשה שוממת, אלא באחת השכונות המרכזיות ביותר בעיר.

לדברי הדייר, לאחרונה הגיעו למגרש פקחים של העירייה. "אמרתי להם שזו קרקע פרטית ואני מקווה להגיע איתם להסדר".

העירייה: "אגף הרווחה יבדוק את הנושא ואת מצבו של האדם המתגורר במיניבוס. כמו כן, תבוצע בדיקה באשר להעמדת האוטובוס במקום".