15 שניות - זה הזמן שיש לחברי 'חיבורים' להציג את המיזם שלהם, שמנסה לקשר בין רהיטים יד שנייה לנזקקים. חברי המיזם יקחו חלק בתחרות 'המאיץ' שתתקיים בשבוע הבא, שבמסגרתה ינסו יזמים צעירים תושבי העיר לעניין את את ראש העירייה ברעיונותיהם.

המיזם החדש במקווה
והמיזם החדש בנדל"ן
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

את הרעיון שמאחורי המיזם הגו שגיא מזרחי ודור ברשדסקי, יחד עם נדב רייפר, דודי שושן ועמותת מל"י. "אני סטודנט לתואר שני בעבודה סוציאלית, אז אני עובד עם אוכלוסיות בסיכון", מספר מזרחי (30). "במשך הזמן הבנתי שיש הרבה רהיטים שמחכים שייקחו אותם בלי לשלם. התחלנו לפני שנה לעבוד על המיזם ברמה הארגונית. הקמנו אתר אינטרנט ויש לנו דף פייסבוק. אנחנו פועלים כמובן בשיתוף עם מחלקת הרווחה של עיריית ירושלים ואגף התברואה, שיתמכו בנו ויתנו לנו משאיות וטנדרים".כעת מקווה מזרחי לקבל תמיכה מרשויות הרווחה. "במהלך השנה האחרונה גיליתי שהתחום הזה מאוד לא מפותח בארץ, וחבל", הוא אומר. "בהובלה אחת שעולה 200 שקל אני יכול למנף לנזקקים ציוד בשווי של 1,600 שקל. הפוטנציאל פה אדיר, כי כיום אף אחד לא יודע לאן לפנות כשהוא רוצה לתרום רהיטים. אני קורא רשמית לשר הרווחה ולשר להגנת הסביבה לקחת את הנושא תחת אחריותם".

האירוע של פרויקט 'המאיץ' יתקיים ב־29 ביוני בבית הנסן בהשתתפות ראש העירייה ניר ברקת. במהלך הערב, שמופק ביוזמת התנועה הירושלמית, ארגון PresenTense ובשיתוף קרן ליכטג, יציג כל יזם במשך 15 שניות בלבד את המיזם שיכול לדעתו לשנות ולהשפיע. כמו כן, יתקיימו מפגשים בין היזמים לבין ראשי רשויות, אנשי עסקים ונציגים ממשלתיים לצורך קידום המיזמים.