היזמים הירושלמים עדי טלמור ועו"ד רן פליישר הם הזוכים במכרז של רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) לרכישה והפעלה של בית קפה בגן העצמאות במרכז העיר. בית הקפה עתיד להיפתח בחודשים הקרובים, והוא צפוי לפעול גם בשבתות.

כמו עספור: עבר לגור בתוך אוטובוס בנחלאות
הכבאים נדהמו: בלוני הגז נתלו באוויר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הזוכים במכרז ישלמו כ-3.2 מיליון שקלים עבור המגרש בשטח של כ-450 מ"ר בתוספת 2.56 מיליון שקל עבור הוצאות פיתוח בגין בניית מבנה בית הקפה. המבנה עצמו, אותו בנתה בשנה וחצי האחרונות חברת "עדן", כולל 150 מ"ר שטח עיקרי.הרעיון להקים מבנה בית קפה גדול בגן העצמאות עלה לפני למעלה מארבע שנים במסגרת תוכנית הפיתוח של גן העצמאות, הכולל הפיכתו לפארק ירוק עירוני. מלבד הקמת בית קפה, התוכנית כוללת הצבת אטרקציות, הכשרה של הגן לאירועים, הקמת אזור לשחרור כלבים, עבודות שדרוג תאורה וגינון ועוד. בניית בית הקפה התבצעה בשנים האחרונות על ידי חברת "עדן" הפועלת תחת הרשות לפיתוח ירושלים ואחראית על פיתוח מרכז העיר.

לפני כחודשיים פרסמה רמ"י שהיא בעלת הקרקע מכרז לחכירת השטח והפעלת בית הקפה, והגדירה מחיר מינימום של כ-2.04 מיליון שקל. לאחרונה התקיים גם סיור יזמים במקום בהשתתפות עשרות מתעניינים, אלא שבסופו של דבר רק ארבעה הגישו הצעות לרמ"י, כשההצעה השנייה בגובהה עמדה על כ-3.05 מיליון שקל.

טלמור, השותף במספר לא מבוטל של עסקים מוכרים בירושלים מתחום המסעדנות וחיי הלילה כגון "סושי רחביה", "קפה דה פריז" ו"הצעצוע", מציין השבוע כי קיימות שתי אפשרויות להפעלת העסק. האחת היא שהזוכים כבעלי הנכס יפעילו את בית הקפה בעצמם, והשנייה היא שהמבנה יושכר לחברה אחרת. "הנטייה שלנו היא לעשות את זה בעצמנו", הוא אומר.

בשל העובדה שבעלת הקרקע היא רמ"י וחוק העזר העירוני מתיר פעילות בילוי תרבות ופנאי בכל ימות השבוע, אין מניעה מהיזמים להפעיל את בית הקפה גם בשבתות. לגבי סוגיית הפתיחה בשבת אומר טלמור כי "אם אנחנו נפעיל את המקום אז בוודאי (שהוא יפעל בשבת). אם אלו יהיו מפעילים השאיפה שלנו אז למצוא יזם שיפתח את המקום שבעה ימים בשבוע לרווחת התושבים הירושלמים. גם באמצע השבוע, גם בסופי שבוע ובחגים. זה נכס שונה במיוחד שמהווה בשורה מרעננת בנוף הירושלמי. אנחנו מעוניינים להקים במקום משהו שישתלב בפארק עצמו ועם הנוכחות של האנשים בו".