יוזמה חדשה ויוצאת דופן בקרית יובל: פאב בלב השכונה, שיהיה בבעלות התושבים. האמצעי להקמת המקום: רכישת מניה על ידי מי מהתושבים שיהיה מעוניין בכך, כדי להגביר את תחושת השייכות למקום ולשכונה.

דירה להשכיר לחילונים בלבד? יש כזה דבר
התקציב שהקפיץ את החילונים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הרעיון להקמתו של הפאב השכונתי, שיופעל רובו בהתנדבות, כבר הועלה לפני כשנתיים אך לאחרונה קיבל תנופה מחודשת. אז היה ברעיון סוג של מחאה על מה שכינו בשכונה "התעקשותה של העירייה לפתוח בית כנסת לחרדים". הרעיון היה להקים עסק שיפעל בלב השכונה גם בשבתות. אולם הפאב לא הוקם וכעת נראה שהרעיון חוזר למסלול, והפעם באמצעות סיוע עירוני וליווי צמוד על ידי רשות הצעירים.לדברי נועם פנחסי, אחד הפעילים המרכזיים בשכונה, מדובר במיזם חשוב מאוד. "הפאב יהיה מעין עוגן נוסף למפגשים חברתיים ויקרב לשכונה את האוכלוסייה החילונים והמתונה, כולל הצעירים שבה", הוא אומר. בשלב הזה נראה שהמחיר של כל מניה שתוצע לתושבים יעמוד על כמה מאות שקלים.

יש לציין כי תוכניתה של רשות הצעירים היא למעשה לעודד יזמים או קבוצות חברתיות לפתוח פאבים או בתי קפה בשכונות הפלורליסטיות השונות בעיר, ביניהן הגבעה הצרפתית, בית הכרם, קרית יובל ומרכז העיר. נוסף על קרית יובל, גם בגבעה הצרפתית יקום בקרוב פאב שכונתי.

העירייה: "הקבוצה שמעוניינת לפתוח פאב בקריית יובל נמצאת בקשר עם רשות הצעירים. הרשות אף הציעה לקבוצה לפתוח פאב ברחוב רבינוביץ', אחד האזורים הכי מרכזיים בשכונה. ככל הידוע לנו, הקבוצה מבקשת לפתוח את הפאב במקום אחר בשכונה ורשות הצעירים תשמח להמשיך לעזור לה או לגורמים אחרים שמבקשים לקדם עסקים בעיר בכלל ובשכונות בפרט".