צילום: שלומי כהן בזמן שהעיר בוערת, גם בצד היהודי יש מי שמנסים ללבות את האש: ל', ראש ארגון 'כהנא' החדש שהחל לאחרונה לתגבר את פעולותיו בעיר, סיפר השבוע ל- mynet ו-"ידיעות ירושלים" על התארגנות חשאית חדשה שבה יקחו חלק חברי הארגון. המטרה לטענתם היא לבצע פעולות תגמול נגד ערבים באמצעות חדירה לכפרים, שריפת בתים ופעילות למניעת התבוללות.

רצה להנציח את כהנא בכיכר ספרא ועורר סערה
סמינר הימין הקיצוני של הנוער הירושלמי
כהנא צדק: הצגה שמאתגרת את הזהות הישראלית
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"התחלנו להתארגן שוב לפני חודש", מסביר ל', המכונה ה'נמר'. "את הפעילות שלנו ואת גיוס החברים אנחנו עושים מתחת לרדאר, דרך פרסום מפה לאוזן וכל יום מצטרפים אלינו אנשים חדשים. אנחנו לא מפורסמים בפייסבוק או בשום רשת חברתית".הארגון, על פי ל', מונה יותר מאלף איש, נשים וגברים, רובם יוצאי יחידות קרביות שנפגעו בפעולות איבה. "אנחנו מוכנים לכל מקרה של פיגוע, חס ושלום", הוא מסביר את הרעיון שבבסיס ההתארגנות הקיצונית. "במידה ששוב יש פיגוע, תהיה התגודדות של עשרות אנשים באזורים שבהם גרים ערבים וזה יהיה לא רק כדי לשרוף צמיגים".

כחלק מהיקף הפעילות של הארגון, מציין ל' את המאבק בהתבוללות ובכל סימן לאחווה בין יהודים לערבים. "הכוונה היא לכל מי שמעסיק ערבים, כולל עסקים כמו מסעדות ובתי קפה וארגונים שמעודדים שיתוף פעולה יהודי־ערבי", הוא מסביר.

למה לא לתת לכוחות הביטחון לעשות את העבודה?

"זו שאלה רטורית. למשטרה לדעתנו אין כוח אדם ואין משאבים, הם כפופים רק לאזוק את המחבל. מהיום יש לעיר הזאת שומרים".