אם לילדה חירשת הלומדת בגן בשכונת בית הכרם בירושלים מנהלת מאבק עיקש כדי להשיג לבתה תנאי לימוד מתאימים לחירשים.

תא ימין חדש ב'עברית': לקידום הציונות
קרית יובל: פאב עם מניות לתושבים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כל הגורמים שאליהם פנתה בעניין במהלך חצי השנה האחרונה התחמקו ממתן תשובה והעבירו אחריות לכיוונים אחרים. כשפנתה האם לאחראית על הנגישות בעירייה, היא קיבלתה לטענתה את התשובה הזאת: "אין כל אפשרות להתחיל לבצע את פעולות ההנגשה לפני שתגיע ההרשאה ממשרד החינוך". אך גם במשרד החינוך הדברים מתעכבים בשל בעיה טכנית."חוסר הנגישות של הגן והיעדר תקרה אקוסטית משפיעים על ההתפתחות של בתי", אומרת האם. "היא עלולה לפתח שוב פערים בגלל חוסר נגישות למידע הקולי מהסביבה".

על פי החוק, לילדה מגיעים טיפולים של קלינאית תקשורת, מורת שפה ועוד סל צרכים המיועד לה במהלך שהותה בגן. כמו כן מחויבים להנגיש עבורה את המבנה כחלק מחוק הנגישות במדינה. "התקרה האקוסטית אושרה בתחילת אוקטובר ועקב תקלה במערכת מרכב"ה לא ניתן להוציא התחייבות מהעירייה", אומר גורם בכיר במשרד החינוך. "ההתחייבות לא יכולה כרגע לצאת בגלל הממשק של משרד האוצר ומשרד החינוך. התקציב קיים ובקרוב ההרשאה תצא".

השבוע הודיע סמנכ"ל בכיר ומנהל התוכן הפדגוגי במשרד החינוך, אריאל לוי, שהעניין טופל ונחתמה התחייבות מול עיריית ירושלים.

משרד החינוך: "עניינה של הילדה ידוע ומטופל. בימים הקרובים הנושא ייפתר".

העירייה: "בחודש יולי הגיש מנח"י בקשה למשרד החינוך להנגשה אקוסטית פרטנית עבור הילדה. לצערנו , נכון ל־11 בנובמבר לא התקבלה הרשאה. מנח"י נמצא בקשר רציף עם משרד החינוך על מנת לזרז את קבלת ההרשאה ולקדם את התהליך".