מבחינת רובנו יום של גשם אומר שצריך לקחת מטרייה מבחינת עדן טויזר, ילדה בת ארבע מגילה שמרותקת לכיסא גלגלים, יום של גשם אומר שהיא לא יכולה לעזוב את הבית.

מי עוד התקשתה לזוז כאשר ירד גשם?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

עדן ומשפחתה מתגוררים במתחם של מרכז הקליטה הנמצא באחריות חברת עמידר. בסמוך לביתם יש דרך משובשת ובכל פעם שיורד גשם נוצרת שלולית גדולה בסמוך לביתם שלא מאפשרת מעבר של עגלת נכה.


משפחת טויזר ותושבים נוספים בסיוע המנהל הקהילתי גילה, פנו בשנתיים האחרונות פעם אחר פעם לעמידר בבקשה לטפל במפגע אך ללא הועיל. תחילה הפנו אותם לעיריית ירושלים בהמשך הודו שהטיפול הוא באחריות אבל ככל שהזמן עבר, שום דבר לא נעשה.

"אנחנו פשוט בכלא בבית", מספרת שרה טויזר, אמה של עדן שנשארה איתה בבית. "בימים שיש גשם אנחנו לא יכולים לשלוח אותה לגן ואנו ממש חוששים ממה שיהיה במהלך החורף כי אם לא ניתן לקחת אותה לגן אני פשוט אצטרך בכל פעם להישאר איתה בבית על חשבון העבודה".

ראש המנהל הקהילתי גילה, עופר איובי פנה לחבר הנהלה בסניף עמידר בירושלים. "כל יום של גשם הוא סכנה וחוסר אונים לכל התושבים. הנושא לא טופל למרות ההבטחות בעניין והילדה הנכה נשארה היום שוב בבית. אודה להתערבותך המיידית ללא דחי. קצת רחמים", לשון הפנייה.

מחברת 'עמידר' נמסר בתגובה: "השביל המדובר, הינו שביל ציבורי לכל דבר, אולם עיריית ירושלים מגדירה את האזור כשטח פרטי פתוח ואי לכך אינה מוכנה לתחזק אותו. השביל עובר בין שני בניינים, כאשר הבניין העליון בניהולה של חברת עמידר והבניין התחתון אינו בניהול החברה.

"אמנם, הילדה הרתוקה אינה מתגוררת בדירת עמידר, אך, לאור הסכנה הנחשפת לה בחציית השביל, בחודשים האחרונים קיימה עמידר התייעצות עם מספר מהנדסים ובעלי מקצוע על מנת למצוא פתרון למעבר בטוח של הילדה.

"אתמול (16.11.14) נמסרה תכנית העבודה לקבלן וכבר מחר מתחיל צוות האחזקה של עמידר בשיפוצים".

העירייה: "תחזוקת מרכז הקליטה בגילה אינה באחריות עיריית ירושלים. יחד עם זאת, מחלקת האחזקה בעירייה תבדוק את השביל ותפעל בהתאם לממצאים בשטח".