שני המחבלים שביצעו הבוקר את הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף הם קרובי משפחה ועבדו במכולת בהר נוף בקרבת המקום בו אירע הפיגוע, כך שנראה כי הכירו את השכונה היטב. המחבלים התגוררו יחד עם משפחתם המורחבת בבית רחב ידיים בשכונת ג'בל מוכאבר. הבית נמצא באחד מרחובותיה המרכזיים של השכונה.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בשכונת ארמון הנציב התקבלה הידיעה על שני המחבלים בתדהמה רבה, זאת לאור העובדה שלחלק מהחמולה אליה השתייכו היו קשרי עבודה עם השכנים היהודים.רננה עמר, עדת ראייה לפיגוע הבוקר המתגוררת בבית שנמצא מול בית הכנסת, סיפרה שהתעוררה מרעש היריות ולאחר מכן האמבולנסים. "אבי המתפלל בבית כנסת סמוך למקום בו בוצע הטבח נכנס לבית, אפילו את הטלית הוא לא הספיק להוריד. הוא אמר לנו להתרחק מהחלונות. שמענו את כל קרב היריות בין המחבלים לשוטרים, ירו לפחות 20 פעמים.

"לאחר שהיריות פסקו יצאנו למרפסת וראינו את גופות המחבלים", סיפרה עמר. "היו המון צעקות מכיוון בית הכנסת, שבדרך כלל יש בו תנועה לאורך כל היממה. פחדנו להתקרב לחלונות מחשש שירו עלינו, הבית שלנו נמצא מטרים ספורים מבית הכנסת. לא ידענו איה זה ומתחיל ואיפה זה נגמר, יש תחושת חוסר בטחון ואנחנו מאוד מפחדים".