צילום: רויטרס פקחים ערבים הנשלחים למזרח העיר לחלק דו"חות מקבלים איומים על חייהם. במסגרת מאבקה של העירייה בהתפרעויות, התקבלה החלטה להגביר את הפיקוח בשכונות מזרח העיר.

מחשש לפיגוע נוסף בבירה: בוטלו משמרות הזה"ב
תוכנית חירום: הקמת משמר אזרחי ענק בשכונות
איך הגיבו בג'בל מוכאבר לטבח בבית הכנסת?

בחודש האחרון נשלחו פקחי העירייה לשכונות כמו אבו תור הערבית, צור בהאר וג'אבל מוכאבר, שכבר שנים כף רגלו של פקח עירוני או פקח חנייה לא דרכה בהן.

במהלך השבועיים האחרונים נרשמו למעלה ממאתיים חמישים דוחות חנייה בשכונות האמורות. אלא שכעת מתברר כי מי שמשלמים את המחיר על מילוי תפקידם הם פקחי החנייה הערבים הנשלחים לשכונות הללו.לטענתם, שגרת יומם הפכה מאז לבלתי נסבלת והם חוששים לחייהם ולחיי משפחתם.

"כתבתי דו"ח לתושב מזרח העיר שחנה על אי תנועה. האיש אמר לי 'אני יודע איך קוראים לך ואיפה אתה גר. אני או האחים שלי נגיע אליך ונסגור איתך חשבון'. מאז אני לא עוצם עין בלילה", אומר אחד הפקחים. "אני חושש לחיי הילדים שלי".

ברשות החנייה מועסקים קרוב לעשרים פקחים ערבים שחלקם מתגוררים בשכונות מזרח העיר. בעקבות האיומים פנו שלושה מהפקחים להנהלת רשות החנייה והודיעו לה כי הם חוששים לחייהם. "אני רושם דוחות רק ליהודים מהיום והלאה" אומר אחד הפקחים.

יו"ר ועד העובדים, ציון דהאן, מגבה את הפקחים ותוהה מדוע ממשיכה העירייה לשלוח דווקא פקחים ערבים לשכונות מזרח העיר. "מדובר בחוסר אחריות והתגרות בגורל. מדוע לא שולחים פקחים יהודים ומעדיפים לסכן את הפקחים הערבים?", תוהה דהאן.

העירייה: "פקחי החניה מבצעים אכיפה בכל רחבי העיר ובמזרח העיר, בשל הרגישות הביטחונית, בליווי ובסיוע המשטרה. מבדיקה עם מנהלי האזורים עולה כי לא ידוע לנו על מקרה בו אוימו הפקחים בשל היותם ערבים".