צילום: משטרת ישראל עיריית ירושלים החלה השבוע בבדיקה מקיפה לבחון אם חלק מהעובדים בכיכר ספרא המתגוררים במזרח העיר מיידים אבנים לעבר כוחות הביטחון. הבדיקה החלה בעקבות
תלונות של עובדים בכירים בעירייה, שלפיהן יש בידיהם הוכחות לכך שמספר עובדים בכיכר ספרא השתתפו בהפגנות האלימות ונראו כשהם מיידים אבנים.

הג'וב המפתיע של האסירים הערבים
מי היה הפוליטיקאי שעל רכבו זרקו אבנים?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בעקבות ההחלטה על הבדיקה המקיפה מתכוונים בעירייה לאמת את הדברים בעזרת צילומי מצלמות האבטחה שהותקנו בכניסות לשכונות שונות במזרח העיר והצילומים של בלוני התצפית. בעירייה אומרים כי הם רואים בחומרה את ההאשמות וטוענים כי אםהדבר יוכח ייפתח הליך משמעתי נגד אותם עובדים.בעקבות המידע שלח סגן ראש העירייה, מאיר תורג'מן, מכתב למנכ"ל העירייה, אמנון מרחב. "הופתעתי לדעת כי עובדי עירייה הגרים במזרח העיר השתתפו בהפגנות נגד המשטרה ונגד תושבים יהודים ויידו אבנים. חמור מכך, עובדים ששמותיהם ברשותי מאשרים את העובדות ומסבירים את מעשיהם באיומים עליהם מצד גורמים קיצוניים", כתב במכתב.

בעקבות זאת מבקש תורג'מן מהנהלת העירייה לפרסם חוזר לעובדים ממזרח העיר המסביר את משמעות הדברים. במהלך החודשים האחרונים גורמים קיצוניים מפעילים לחצים רבים על תושבי שכונות מזרח העיר ליידות אבנים לעבר שכונות התפר. "בשכונה שלנו מתגוררים כמה עשרות אנשים שאינם מסתירים את תמיכתם בחמאס. הם מפעילים לחץ לצאת ולזרוק אבנים", אומר יו"ר המינהל הקהילתי בצור באהר, רמדאן סעיד. גם נציג ועד התושבים בג'בל מוכבר, עבדו עיד, מאשר כי מדובר בגרעין הכולל כמה עשרות תושבים.

העירייה: "העובדים מחויבים לפעול בהתאם לאמור בנוהל משמעת והעירייה תפעל לחדד את ההנחיות בנושא".