צילום: שלומי כהן העירייה תשלם כמאה אלף שקל לתושב שנפצע כשנפל בעת שרכב על אופניו ברחוב המדרגות שבשכונת נחלאות. בתביעה שהגיש נגד העירייה טעם התושב שהתאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות הרשות המקומית, מאחר שהרחוב נבנה בצורה מסוכנת.

הסיפור על הבית היהודי-ערבי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בעקבות הגשת התביעה הגיעו הצדדים להסכם פשרה שבמסגרתו העירייה תשלם לתובע כמאה אלף שקל בלי להודות בדבר מפרטי התביעה. שופטת בית המשפט השלום שושנה ליבוביץ אישרה את ההסכם ונתנה לו תוקף של פסק דין.על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד רביד שרון, לפני למעלה מעשר שנים רכב התובע על אופניו במורד השיפוע התלול במידה חריגה ברחוב המדרגות, נפל ונפצע אחרי שנתקל במפגע בטיחותי בתחתית גרם מדרגות. עקב התאונה הוא נפגע בכל חלקי גופו, לרבות פציעה חמורה בפה ובלסת וחבלה בברך ימין. האיש נבדק על ידי מומחה רפואי, ד"ר ערן פירט, שקבע כי נגרמה לו נכות.

עוד קבע המומחה כי בשל פגיעתו הוציא התובע סכומים גבוהים מאוד על טיפולים רפואיים ועתיד להוציא כסף רב על טיפולים עתידיים.

בכתב התביעה נטען כי התאונה אירעה כתוצאה מרשלנות העירייה, שהותירה שיפוע קיצוני ברחוב והצרה אותו אחרי שנבנה מראש במתכונת לא רחבה. העירייה הותירה מדרגה מסוכנת במורד הרחוב, לא בנתה דרך חלופית בטוחה, לא תקנה את המפגע ולא חסמה את הגישה אליו. כמו כן נטען שלא הוצבו סימני אזהרה מתאימים לצד המפגע ושלא נעשה כל מה שאפשר כדי למנוע תאונה פוטנציאלית.

עו"ד שרון הבהיר בכתב התביעה שהעירייה לא פעלה הן במעשה והן במחדל כפי שרשות מקומית סבירה היתה פועלת. כמו כן הדגיש בא כוחו של התובע שלא נעשתה חקירה של התאונה, דבר שגרם לפצוע נזק ראייתי. לתביעה צורפה חוות דעתו של מהנדס הבטיחות ד"ר איל ביקלס.

על פי כתב התביעה, התאונה גרמה לתובע נזקים רפואיים קשים, שאילצו אותו בין היתר לעבור ניתוחים בלסת ובפה. הניתוחים הללו נמשכו עד שנת 2010. בתביעה מודגש שהצפויים לו עוד טיפולים נוספים ארוכים ומסובכים לשיקום הפה. כתוצאה ישירה מהתאונה נגרמו לנפגע התאונה, לטענתו, נזקים שמוערכים ב־97.5 אלף שקל, ובכלל זה הוצאות רפואיות של 80 אלף שקל.

לאחרונה הודיעו לבית המשפט עו"ד שרון ועו"ד ירמי אלבד, שייצג את העירייה, כי הם הגיעו להסכם פשרה שבמסגרתו ישולמו לתובע כמאה אלף שקל. בהסכם צוין עוד שלמרות הפיצוי העירייה אינה מודה בפרטי התביעה ושהעברת הכסף פירושה סילוק סופי ומוחלט של כל תביעותיו של הנפגע.

העייריה: "מדובר בתביעת נזיקין שהסתיימה בפשרה שעליה החליטה חברת הביטוח. התובע רכב על אופניים על מדרכה, מקום שבו אסור היה לו לעשות כן על פי דין. בנוסף התובע נהג בחוסר זהירות ואחז בכידון ביד אחת בלבד. כאמור, חברת הביטוח תשלם לו את הסכום בהתאם להחלטתה".