צילום: שלומי כהן הטבח בבית הכנסת בהר נוף הניב גל חדש של קריאות לא להעסיק ערבים בעסקים יהודיים, כפי שהיה גם במהלך מבצע צוק איתן. קמפיין שהופץ השבוע ברשתות החברתיות קרא לציבור לא לקנות יותר בחנויות וברשתות שמעסיקות ערבים. פליירים שהופצו ברחובות חזרו על אותה קריאה.

מי היה הפוליטיקאי שעל רכבו זרקו אבנים?
חשש: עובדי עירייה בין מיידי האבנים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"אומרים די! לא מעסיקים ערבים - לא מכניסים רוצחים לשכונות שלנו!" נכתב באחד העלונים. כמו כן פורסמו קריאות לקונים לגשת לחנויות שמעסיקות ערבים, למלא עגלות ולנטוש אותן אחרי שיבהירו לבעלי העסק שהם לא קונים אצלו בגלל הערבים שהוא מעסיק.לצד בעלי עסקים רבים בעיר שיצאו נגד הקמפיין, אחדים החליטו לחדול מהעסקת ערבים וחלקם החלו לחפש מחליפים. "אני מעדיף להעסיק יהודים", אומר קבלן בניין שמעסיק שישה עובדים והחליט לפטר השבוע שני פועלים ערבים. "אני משלם לעובד ערבי מקצוען קרוב ל־500 שקל ביום. אני יכול לעזור לפרנס משפחה יהודית".

את גל הגינויים החריף ביותר קיבל השבוע רמי לוי, לאחר שברשתות החברתיות הופצו ידיעות על כך שהוא מתכוון כביכול לשכור עובדים יהודים כדי שיוכל לפטר במקומם ערבים. בהמשך הכחיש לוי את ההודעות וטען שהן שקריות.

עבד אל ראזק, תושב עיסאוויה מספר על הקשיים שמהם סובלים תושבי מזרח העיר בימים האחרונים. "מאז הפיגוע, למרות שיש תושבים עם אזרחות ותעודות זהות כחולות הם מפוטרים מהעבודה שלהם", הוא טוען. "יש לנו כאן אנשים שעובדים בבתי קפה, מסעדות, בתי מלון וכולם מפוטרים. מהר מאוד לא יהיה לנו מה לאכול".