צילום: שלומי כהן החשש הגדול בירושלים: פעולת נקם יהודית שתצית עוד יותר את האזור. מיד כששמעו על הפיגוע הרצחני בבית הכנסת בהר נוף, החלו פעילי ימין ליזום פעולות נקמה בערבים באזורים רבים ברחבי הבירה. במקביל להפצת הודעות בנושא בקבוצות הווטסאפ שלהם ובמקביל הפיצו הודעות ברשתות החברתיות על הפגנות בשכונות קו התפר ובמקומות מרכזיים בירושלים.

נוער כהנא נחשפים
התא החדש של הימין ב'עברית'
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

אחד החששות הגדולים של צמרת המשטרה ומערכת הביטחון היה מפיגוע נקם של יהודים. בהתאם לכך המשטרה נערכה בכל קווי העימות בשכונות בנוכחות גבוהה מהרגיל.בוע שעבר החלו להתקבץ בשכונת ארמון הנציב עשרות פעילים של ארגון 'שומרי החומות' - קבוצה של תושבים שקמה לאחרונה לאור האירועים בעיר. הפעילים הגיעו מכל רחבי העיר ואפילו מחוץ לירושלים. לטענתם מטרתם היתה לשמור על תחושת הביטחון של התושבים. "כל ערב אנחנו מגיעים לכאן ומלווים את הבנות היהודיות", סיפר אחד מחברי הארגון.

בנוסף הגיעו להפגין נוכחות למקום גם תושבים מודאגים מהשכונה. "אני אף פעם לא מגיעה להפגנות אבל עכשיו אני מרגישה שנמאס. חייבים להראות להם שאנחנו לא מפחדים", אמרה תושבת ארמון הנציב. "רק השבוע עברנו פה בכביש והותקפנו בבקבוק תבערה. מישהו יודע באיזה פחד אנחנו חיים פה?"

המפגינים ביקשו להתקדם עד לכניסה לכפר ג'בל מוכבר והחלו לצעוד לעברו, אך אז הגיעה ניידת משטרה וחסמה את דרכם תוך עימותים מוגבלים עם אנשי הימין.

מהומות פרצו גם בשכונת פסגת זאב, על גבול נווה יעקב, שם התקבצו עשרות צעירים שבאו להפגין נוכחות. בנקודת החיכוך הזו מוצבת דרך קבע ניידת משטרה והיא השתלטה על המצב והרגיעה את הרוחות.

גם במרכז העיר נערכה הפגנה של אנשי ימין, בראשותם של איתמר בן־גביר וברוך מרזל. ההפגנה, שהחלה בגשר המיתרים, יצאה בהמשך משליטה, כשבאזור תחנת רכבת הטורים פרצו כמה מפגינים לסופרמרקט הסמוך כדי לחפש בו ערבים. לדברי
הנהלת הסניף לא נכחו באותה עת עובדים ערבים, כך שהמפגינים המשיכו הלאה וניסו לחסום את דרכה של הרכבת הקלה.

במהלך ההפגנה נעצרו 27 מפגינים, ביניהם 14 קטינים, בחשד שניסו לחסום את הכביש.