צילום: shutterstock תושבת ירושלים שבעלה סובל מבעיות אימפוטנציה ביקשה מבית הדין להתיר לה להתגרש ממנו. בית הדין חייב את הבעל בגט, בטענה כי בעייתו מונעת את קיום מצוות פרו ורבו.

מה קרה שהרב טעה בחופה?
המעשה הנורא שאירע בעקבות גירושין
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

האישה הגישה לאחרונה בקשה לבית הדין הרבני בירושלים, בה היא דורשת להורות לבעלה להחליף את הכדורים הפסיכיאטריים שהוא נוטל משום שהם גורמים לו לאין-אונות. במידה ולא ייעשה כן, ביקשה האישה להתיר לה להתגרש ממנו תוך תשלום מלוא הסכום בכתובתה. לבני הזוג הדתיים ילד משותף אחד, והאישה חלמה כל חייה להקים משפחה גדולה. לטענתה, הם כבר לא מקיימים יחסי מין למעלה משנתיים.בדיון התברר שהגבר מסרב לנסות ולקבל טיפול חליפי לבעיותיו, תוך שהוא טוען שכל הכדורים שניסה בעבר גורמים לו לתופעות לוואי קשות. בנוסף נרתע הגבר מנזקים נפשיים שעלולים להיגרם לו בשל אי נטילת התרופה.

בדיון הראשון בעניינם, חקרו דייני בית הדין הרבני את הגבר והורו לו לנסות טיפול חליפי לבעיותיו. בדיון הבהירו הדיינים כי אם לא יעשה כך, לא יהיה מנוס מלחייב אותו בגט – מפני שעילת אין-אונות של הגבר היא עילה כבדת משקל המונעת את קיום מצוות פרו ורבו.
כעבור מספר חודשים התיק נדון בשנית, ובו התברר כי הגבר עומד על שלו, ומסרב ליטול תרופות חליפיות. בדיון זה פסקו הדיינים שעל בני הזוג להתגרש – אך לא חייבו את הבעל בכתובתה של האישה.

עו"ד ענבר לב, המייצגת את האישה: "ויתור על הבאת ילדים לעולם מהווה החלטה גורלית וקשה לכל אישה, קל וחומר לאישה דתיה – ועל כן החלטת הדיינים הומאנית וצודקת".