צילום: שלומי כהן ערבי תושב ירושלים, המועסק כעובד ניקיון בבית החולים הדסה עין כרם, ניסה מספר פעמים להצית מחלקה שלמה בבית החולים, אך למרבה המזל נכשל בכל אחד מניסיונותיו.

מדוע בית החולים תובע ילדה שנפצעה?
מה עשו הרבנים בהדסה?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה בתחילת השבוע כתב אישום חמור נגד תושב בית צפאפה בגין עבירות של הצתה. מתוך כתב האישום עולה כי עליאן, עובד במחלקת הניקיון של בית החולים, ניסה להצית שלוש פעמים ברציפות את בית החולים.הפעם הראשונה הייתה לפני כשבוע בשעות הערב, במחלקת כירוגיה א'. עליאן הצית אש במתקן ניירות שעל יד הכיור שבחדר המשפחות של המחלקה. לאחר שהגיעו מספר אנשים למקום הוא הוציא את הניירות שעלו באש והעביר אותם לכיור שם כיבה אותם, ככל הנראה על מנת להסיר את החשד מעליו.

באותו היום שוב הצית עליאן אש בשירותי הנכים שבמחלקה, באמצעות ניירות שהניח על רצפת השירותים. בשל מעשיו נגרם נזק קל לחדר השירותים.

עליאן, שככל הנראה היה נחוש להצית את בית החולים, לא סיים את עבודתו כאן. יום למחרת, בסמוך לשעה שלוש בצהרים, הוא נכנס אל אחד מחדרי האשפוז של המחלקה כאשר המטופלת שהייתה מאושפזת בחדר נעדרה ממנו. הוא ניגש אל המיטה, הצית את הסדין ועזב את החדר. מיד לאחר שיצא מהמקום נכנס אל החדר בן זוגה של המטופלת, הבחין באש שאחזה במיטה וכיבה אותה באמצעות מספר כוסות מים. כתוצאה מההצתה נגרם נזק למיטה החשמלית השייכת לבית החולים, וכן לסדין ולמזרן.