הצעירים של נחלאות כבר התרגלו למחירי המזון הגבוהים של המסעדות באזור שוק מחנה יהודה, אבל לפעמים הקור הירושלמי מנצח - וכל מה שחושבים עליו זה צלחת מרק חמה וטובה. בדיוק על הצורך הזה באה לענות תמר לובל (25), סטודנטית להיסטוריה שהחליטה להביא את בשורת המרקים לסטודנטים בשכונה.

לובל החלה לאחרונה ביוזמה חדשה, שבמסגרתה היא מכינה מרקים ביתיים במטבח הפרטי שלה ומציעה לתושבים לבוא ולקנות צלחת מרק חמה במחיר עממי.

מה עושה פסנתר באמצע הרחוב בנחלאות?
מצור השבת על נחלאות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"מאז שעברתי עם בעלי לנחלאות אנחנו תמיד מוצאים את עצמנו מאכילים את כל החברים, ובכלל בישול זה תחביב גדול שלי", מספרת לובל. "לאחרונה התפטרתי ממקום העבודה שלי, וחשבתי שזו אחלה דרך להאכיל את השכנים, לפגוש אותם וגם לקבל תמורה קטנה. זו גם הזדמנות נהדרת עבורי לעסוק קצת בבישול".למרות שאין זה נדיר שאנשים אופים או מבשלים בביתם ומוכרים את התוצרת, נראה שמרקים חמים במחיר זול וממש במרכז השכונה זה בדיוק מה שצעירי נחלאות היו צריכים. אם זה מרק עדשים ואם זה מרק עגבניות צלויות, צלחת מרק משביעה ב־15 שקל היא בהחלט מצחיר מפתה.

"אני פחות בקטע של עוגות ועוגיות, והחורף די מזמין שאמכור מרק, אבל זאת רק ההתחלה", היא מסבירה. "לפי התגובות של מי שכבר קנה, אולי בקרוב אתפתח גם לתבשילים ואוכל מלבד מרקים. הרבה אנשים הגיעו לקחת את המרק אבל בחרו לשבת אצלי בסלון ולאכול בחברותא, למרות שאני מציעה גם צלחת לטייק־אוויי.

"בהתחלה בעלי הגיב קצת בספקנות על כל הרעיון, אבל ברגע שהחלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות אז כבר התחלנו ללכת יחד לשוק, קנינו קערות חד־פעמיות וסיר ענק. השבוע למשל היה ביקוש ענק, אולי בגלל המזג אוויר. בערב אחד מכרתי יותר מ־20 קערות".