צילום: אוהד צויגנברג הרב דב ליאור הודיע לאחרונה לאנשי קהילתו בעיר חברון וקרית ארבע שבכוונתו לעבור לירושלים, ונימק זאת בצורך לחזק את ההתיישבות היהודית בעיר.

איפה עוד מתכנן הימין לרכוש דירות?
ח"י דירות למתחם בית אורות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

הרב ליאור (81) נחשב לאחד המנהיגים הרוחניים הבולטים של הימין הקיצוני בארץ. הוא היה ממייסדי תנועת 'תקומה', השותפה היום לסיעת 'הבית היהודי', ומזוהה עם הזרם החרד"לי. בעבר פרצו סערות רבות סביב פסיקותיו ודעותיו.

הרב תמך בסירוב פקודה, עודד עליה להר הבית, אסר להשכיר דירות לערבים ואף הביע תמיכה בספר 'תורת המלך' שפירט את 'דיני הריגת גוי' ונגד מחברו נפתחה חקירה משטרתית בחשד להסתה וגזענות.הרב ליאור, שכיהן 39 שנים כרב העיר חברון וקרית ארבע, הודיע השבוע על פרישתו מהתפקיד עקב צאתו לגמלאות. במכתב פרידה שפרסם תיאר את סיפור חייו, נס הצלתו בשואה ופעילותו במהלך השנים.

כמו כן הדהים הרב את תלמידיו כשהודיע שבכוונתו לעבור בקרוב לדירה בשכונה היהודית המבודדת בית אורות במזרח ירושלים. "אינני נוטש חס וחלילה את המערכה על ארץ ישראל. אני מקווה שישיבתי בבית אורות תחזק את עמידתנו בשערי ירושלים", כתב.

בצעירותו למד הרב ליאור בישיבת 'מרכז הרב' ובשנת 1976 עבר לקרית ארבע ונבחר לרב העיר. כעת מקווים תלמידיו שיוכל להתמסר ללימוד תורה ולמסירת שיעוריו הקבועים בירושלים. להערכתם, ביתו יהפוך מוקד עלייה לרגל לנאמניו מכל רחבי הארץ.

עוזרו האישי יוסי דימר אמר השבוע שרק הרב ואשתו עוברים, ושלא יצטרפו אליהם משפחות תלמידיו. למרות הסכנה הביטחונית באזור, שם התרחש פיגוע דקירה בערב שבת, אומר דימר, "את הרב ליאור לא מעניינים שיקולים כאלה".