התקפה מסוכנת סמוך לבית ספר בפסגת זאב השאירה חלק מהתלמידים מבוצרים בכיתות: קבוצת נערים מהכפרים הסמוכים התקיפו באבנים את חטיבת הביניים 'טדי קולק', התעמתו עם שוטרי משמר הגבול שניסו לעצור אותם וגרמו לחסימת הצירים באזור. לנוכח האירועים נאלצו התלמידים להסתגר בתוך המבנה מחשש שייפגעו, והוריהם שהגיעו לאסוף אותם נאלצו להתרחק מהמקום.

הילדים שלומדים אצל החמאס
הכיתה שלומדת בחצר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

האירוע התרחש ביום שישי לפני האחרון בסביבות השעה אחת בצהריים. בעת שההורים באו לאסוף הביתה את ילדיהם הגיחה חבורת נערים ערבים מהשכונות הסמוכות לפסגת זאב והחלה ליידות אבנים לכיוון שער בית הספר ולכיוון שוטרי מג"ב ששהו בסמוך. מחשש לפגיעה בתלמידים הורתה ההנהלה להיכנס במהירות לכיתות ולהישאר בפנים עד שיסתיים האירוע. במקביל, ההורים המבוהלים נותרו מחוץ לגדר."היו שם בלגן, מכות, אבנים", סיפר אחד התלמידים. "ראינו שוטר רץ עם נשק שלוף, וזה קרה ממש ליד בית הספר".

כתוצאה מזריקת האבנים נפגע רכב שנסע בסמוך למתחם ונופצה שמשתו. הדבר גרם לחסימת כבישים ולא איפשר לכלי רכב להתקרב לאזור. "בדיוק הייתי בדרך לקחת את הילד שלי מהלימודים", מספרת אמו של אחד התלמידים. "פתאום הוא מתקשר אלי ואומר לי שיש בלגן ליד בית הספר ולא נותנים לרכבים לעבור".

שוטרי מג"ב ניסו להשליט סדר בסביבת האירוע, כשהם מנסים לפנות משם את הילדים שכבר יצאו משערי בית הספר. בשלב זה המשטרה סגרה את צירי התנועה מכל הכיוונים. זריקות האבנים לא פסקו והמתפרעים החלו להתעמת פנים מול פנים עם שוטרי מג"ב. "ראינו מכות בין שוטרי מג"ב לנערים הערבים, עד שהשוטרים שלפו נשקים והבריחו אותם", מוסיף תלמיד אחר.

אלא שהאירוע החמור לא הסתיים בזאת. הנערים המתפרעים ברחו לזמן קצר וחזרו עם מבוגרים ומשאית שעליה מתפרעים נוספים. אחד המבוגרים, נכה, התקרב לשוטר מג"ב והחל להכות אותו בחוזקה בראש ובבטן באמצעות הקב שלו. לאחר שהשוטרים איימו בנשק חם ברחו המתפרעים מהמקום והשוטר פונה לטיפול רפואי.

האירוע השפיע מאוד על התלמידים שנותרו נצורים במקום. "מאז האירוע, בכל הזדמנות הוא סיפר על מה שראה", מספרת אחת האמהות. "אני בהלם מהמצב שאליו נקלענו".

ביום ראשון השבוע קיימו בבית הספר אסיפת הורים בשיתוף ההנהלה. בישיבה הוסבר להורים על המצב ונאמר להם שייתכן שיהיו תקיפות נוספות על המוסד החינוכי והתלמידים. בתגובה דרשו ההורים כי ניידת משטרה תוצב בסמוך לבית הספר.
"אני מזועזעת שבאמצע היום, בזמן שהילד שלי מסיים את הלימודים, הוא צריך לראות את המחזה הזה ולחשוש לחייו", מתלוננת אחת האמהות. "איפה אנחנו חיים? חייבים לדאוג ליותר שמירה באזור בית הספר. זה לא יכול להימשך ככה".

חשוב לציין כי אין זו הפעם הראשונה שחטיבת הביניים בפסגת זאב עומדת בפני מתפרעים מהכפרים הסמוכים. יום לפני האירוע הקשה החלו זריקות אבנים הדדיות בין היהודים לערבים בטרמפיאדה הסמוכה לבית הספר, שבה תלמידים מחכים להסעות.

העירייה: "ביום שישי האחרון במרחק לא רב מבית הספר התרחשו זריקות אבנים. בכדי לנקוט משנה זהירות, אחת מן הכיתות אשר שהתה בחצר התבקשה להיכנס אל תוך המבנה. בית הספר טדי קולק מאובטח באופן מלא באמצעות גידור של שטח בית הספר, מאבטחים שנמצאים בכל שעות הפעילות ועוד. הצוות נמצא בקשר שוטף וקבוע עם השוטר הקהילתי, ומתחילת השבוע, ניידת הסיור החדשה של מוסדות החינוך מפטרלת סביב בית הספר, בייחוד בתחילת וסיום יום הלימודים. צוות בית הספר עורך שיחות ריענון של נהלי הבטיחות והתלמידים התבקשו להגביר את הערנות והזהירות באזור. מנהלת בת הספר עדכנה את המשטרה בפרטי האירוע".

תגובת משמר הגבול לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.