צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות" משפחתו של דוקטור שנפטר ממחלת סרטן הגישה תביעת רשלנות רפואית נגד קופת חולים מכבי בטענה כי הרופא המטפל איחר באבחון - והסרטן התפשט בגופו של המטופל.

הרמת השדיים הסתיימה בצניחתם
מה יקבל מי שנפל ברחוב המדרגות המפורסם בנחלאות?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בתביעה שהוגשה לבית משפט המחוזי בירושלים טוענת אלמנת הדוקטור כי רשלנות קשה של הרופא שטיפל בו הביאה למותו הטראגי בגיל 64.על פי כתב התביעה, למרות שממצאי המעבדה הורו שבגופו של הנפטר מקנן סרטן הערמונית, הוא לא טופל בהתאם וכתוצאה מהתפשטות המחלה הוא מת.

"הרופא המטפל 'בחר' ברשלנותו להיות אדיש ולא לעשות מאומה נוכח תוצאה חריגה בבדיקת ד,ם אשר הצביעה על ממצא חריג, שאותו למעשה ביקש לבדוק, ואשר לוותה בתלונות אורולוגיות סימפטומטיות של המנוח", נכתב בתביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין ד"ר אבי רובינשטיין ושמואל יקירביץ.

בתביעה נטען כי בתחילת 2010 פנה הדוקטור לאורולוג קופת החולים מכבי והתלונן על תכיפות במתן שתן וזרם שתן מוחלש. הוא נשלח לבדיקות שבסיומן המליץ האורולוג המטפל על מעקב שנתי.

בחלוף כשנה שב לאורולוג ובבדיקת דם שנערכה לו נמצאו ממצאים חריגים וקיצוניים, אך למרות זאת הוא לא נשלח להשלמת אבחון. בשני ביקורים נוספים שקיים הממצאים רק החמירו.

הנפטר החליט אז שלא להסתמך על רופאו וכתחליף הוא פנה לאורולוג פרטי. בסיום הליך הבדיקות אובחן כחולה סרטן מתקדם, ובמהלך עשרה חודשים עבר עשרות הקרנות, טיפולים שונים וכימותרפיה, אך מצבו התדרדר במהירות והוא נפטר מהמחלה אחרי שלוש שנים מאז חש ברע בפעם הראשונה.

בחוות דעת רפואית, אותה כתב מומחה לרדיותרפיה נטען שהממצאים המעבדתיים שהתגלו כבר בהתחלה והחמירו עם הזמן היו אמורים להיות נורה אדומה שתחייב את הרופא לשלוח את המטופל להשלמת בדיקות, או לפחות להחזיר אותו לבדיקה דומה בחלוף זמן קצר.

לדברי המומחה: "הסיכוי לכך שהסרטן היה מוגבל לערמונית בלבד לו היה מתגלה שנה קודם, גדול לאין שיעור מאשר בעת הגילוי בשנת 2011. מכאן שהאיחור בגילוי, קיפח באופן משמעותי את סיכויי ההחלמה של המנוח".

עקב מותו של הדוקטור, שלדבריהם היה איש בריא דורשים בני משפחתו פיצוי בסך שני מיליון שקל, כשאת הערכת נזקי העתיד הם מותירים לקביעת בית המשפט.