צילום: shutterstock חשוד באלימות נגד אשתו שוחרר בגלל שנציג מטעם המשטרה לא הגיע לדיון.

את מי הסכימה המשטרה לשחרר בעבר?
חדש: מתנדבי משטרה ממזרח העיר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תחילת הסיפור לפני כשבועיים, אז התקבל במשטרה מידע בנוגע למקרה של אלימות במשפחה באחת משכונות העיר. ניידת שהגיעה למקום עצרה את החשוד בהכאת אשתו והביאה אותו לחקירה. לאחר זמן מה הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים, אך במקביל הצטבר במשטרה מידע בנוגע לאלימות של החשוד כנגד אשתו, ובעקבות זאת הוא נעצר שוב.בדיון להארכת מעצרו ציינה המשטרה שיש לבצע מספר פעולות חקירה נוספות, והשופט אישר את הארכת מעצרו לצורך ביצוען. אלא שהמשטרה לא ביצעה את אותן הפעולות ובמקביל הגישה הצהרת תובע - הצהרה הקודמת להגשת כתב אישום.

בדיון בעניין שנערך בבית משפט השלום בעיר, שאל השופט מרדכי כדורי את נציגת המשטרה האם פעולות החקירה בוצעו ונענה בשלילה. למרות שהמשטרה הגישה בקשת להארכת מעצר, כתב השופט בהחלטתו כי יש לשחרר את העצור משום שכבר הובהר בדיון הקודם שלולא ביצוע אותן פעולות לא יהיה טעם להשאירו במעצר.

נציגת המשטרה בדיון ביקשה מהשופט לעכב את ביצוע ההחלטה, וטענה שהתובע המשטרתי נמצא בדרכו לדיון. פרקליטו של החשוד, עו"ד דוד הלוי, שאל את נציגת המשטרה האם היא מוסמכת לבקש עיכוב ביצוע והנציגה ענתה שהיא אינה תובעת.

בלית ברירה השופט החליט להמתין לתובע המשטרתי והשהה את ההחלטה.

אלא שהוא לא הגיע ולאחר כרבע שעה החליט השופט לשחרר את החשוד. "לאחר המתנה של חמש עשרה דקות בה לא התייצב התובע, לא ניתן להמתין יותר. מאחר ונציגת המשטרה אינה מוסמכת אין בידי להיעתר לבקשתה לעיכוב ביצוע ההחלטה", אמר השופט כדורי.

לפי גורמים המעורים בפרטים, התנהלות המשטרה בעייתית מכיוון שמדובר באירוע של אלימות במשפחה בו המשטרה מעידה שיש בידה חומרים המעידים על כך שהחשוד תקף את אשתו.

לפני מספר חודשים הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום בגין רצח נגד שמואל דטיאשוולי, שארב לפרודתו אביטל רוקח בכניסה לביתה ורצח אותה בדקירות סכין. לאחר האירוע התברר כי דטיאשוולי נעצר בעבר בגין חשד לעבירות אלימות נגד אשתו אך שוחרר.