כשישים נהגים ערבים בירושלים נעדרים מעבודתם בחברת אגד מאז מציאת גופת הנהג יוסף ראומני לפני כשבועיים. ההערכה היא שרובם חוששים לביטחונם על רקע המקרה והמתיחות בעיר.

מציאת הגופה של הנהג הערבי
כך הייתה נסיעה ברכבת הקלה בשיא המהומות
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

היום (יום ג' בצהריים) התקיים דיון בנושא בועדת הרווחה העבודה והבריאות בכנסת, בו נדונו אפשרויות להעלאת תחושת הביטחון של הנהגים הערביים כדי לעודד אותם לחזור לעבוד.בין ההצעות לביטחון הנהגים הועלתה אפשרות לקביעת מצלמות בתוך האוטובוס שיעקבו אחר המתרחש בסביבת הנהג, הקמת תא סגור ונפרד לנהג כדי לשמור על בטחונו ועוד.

נציג המשטרה בדיון אמר שהמשטרה הסמיכה כ-50 נהגי אגד לעכב נוסעים שמתנהגים בניגוד לחוק עד להגעת שוטרים למקום.

בדיון העלו הנהגים הערבים מקרים רבים בהם נפלו, לטענתם, קורבן למעשי אלימות על רקע היותם ערבים בעודם בתפקיד במהלך נסיעה. נהג ערבי סיפר כי באחד מהמקרים גבר עמד באמצע הכביש עם עגלה ותינוק בתוכה וחסם את דרכו בכדי לסייע לחברו לעלות לאוטובוס למרות שלא חיכה בתחנה. ״ואם חלילה לא הייתי מבחין בו ונוסע ישר? היו יורים בי כי יש סכנה שדרסתי תינוק בעגלה בכוונה״, סיפר.

במקרה אחר טוען נהג ממזרח ירושלים שלפני כשבוע עלו לאוטובוס שני יהודים וסרבו לשלם על הנסיעה. כששאל הנהג מדוע אינם משלמים הם ענו לו ״בוא החוצה נראה אותך, נפוצץ לך את הפנים יא ערבי מסריח״.