(צילום: אלי ג'אן) גל נוסף של הצתות של כלי רכב עם דגלי ישראל: לפי נתוני שירותי הכבאות בירושלים, בחודשים האחרונים הוזעקו כוחות הכיבוי לטיפול ב־15 אירועים של שריפת מכוניות בשכונת בקעה ובסביבתה. דבר אחד היה משותף לכל כלי הרכב הפגועים – על כולם התנוססו דגלי ישראל. בכמה מקרים ההצתות נעשו בחניונים מתחת לבתים או ליד מכלי גז.

הילדות שמנעו שריפת ענק במבשרת
2,000 הצתות בארבעה חודשים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"התקופה האחרונה פה מתוחה מאוד. גם כשאנחנו חונים בתוך החניונים אנחנו לא חסינים מפני הצתות. צריך לעצור את הגל הזה", מתלונן אחד התושבים. אחרים טוענים שנוסף על עוגמת הנפש והנזק לרכוש, הקירבה לצינורות הגז עלולה להביא חלילה לפגיעה בחיי אדם.בשירותי הכבאות מציינים כי בכל המקרים נגרם נזק כבד לכלי הרכב ואף לחלק מהמבנים, ורק בזכות פעילות מהירה ואיכותית של צוותי הכיבוי נמנעו אסון כבד.

בכבאות מציינים שההצתות הן אמצעי טרור יחסית חדש, שהשימוש בו גבר מאוד בכל רחבי העיר מאז תחילת ההסלמה הנוכחית. כבר לפני כשלושה חודשים הוצתו שריפות יער גדולות באבן ספיר, עמינדב ואורה. כמו כן היו ניסיונות חבלה בצינורות הגז בשכונת ארמון הנציב והוצתה תחנת הדלק בשכונת הגבעה הצרפתית. בחלק מהמקרים והמשטרה עצרה חשודים, אך לעת עתה נראה שלא נמצא פתרון אמיתי להצתות הנקודתיות הללו.

במערך הכבאות מעריכים שבקעה היא אזור יחסית נוח לביצוע הצתות מהסוג הזה. ״הקירבה לשכונות הערביות ונתיבי המילוט הרבים והזמינים הופכים את אזור השכונה ליעד אטרקטיבי למבצעי ההצתות״, מסביר גורם בכבאות.

ממשטרת ירושלים נמסר כי במהלך החודשים האחרונים התקבלו דיווחים על חמישה אירועי הצתה בשכונה. הנושא נמצא בחקירה.