צילום: ירון ברנר עוזר לאחיו: סגן ראש העירייה ומחזיק תיק התכנון והבנייה, קובי כחלון, החליט להצטרף למספר חודשים למפגלתו החדשה של אחיו, משה כחלון.

השם: אחסין אבו־עלי, המגורים: מאה שערים

כחלון, שהחליט לקחת חופשה ללא תשלום עד לבחירות לראשות הממשלה, הסביר לברקת כי בכוונתו להתגייס לסייע לאחיו בבחירות הארציות ולשמש כמנהל הקמפיין שלו.

כחלון מחזיק בתיק החשוב ביותר בעירייה ועומד בראש הועדה לתכנון ובנייה המתכנסת מידי יום רביעי, במסגרתה של הועדה מאושרות בין היתר תוכניות בנייה בהיקפים גדולים בעיר. כחלון אף מחזיק בתיק רשות התמרור שמשמעותו הסדרת נתיבי תנועה בעיר , גם במקרה זה מדובר באחד התיקים החשובים והמשמעותיים עבור תושבי העיר."זה היה ברור שמהרגע שאחי הודיע על התמודדותו בבחירות, אני מתגייס כדי לעזור כמיטב יכולתי", אמר קובי כחלון. הוא הוסיף כי במהלך שלושת החודשים הקרובים יוותר על שכרו ועל ההטבות המגיעות לו במסגרת החוק. "בכל זאת אשתדל להגיע פעם בשבוע כדי לבדוק תוכניות שונות וכן אגיע לישיבות המועצה המתקיימות אחת לחודש כדי להשתתף בהצבעות חשובות" הוא אומר.

במהלך שלושת החודשים הקרובים מי שיחזיק את תיק תכנון ובנייה ורשות התמרור יהיה סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן. באשר לניהול ישיבת הועדה לתכנון ובנייה מי שיחלקו זאת יהיו תורג'מן וסגן ראש העירייה יוסי דייטש מיהדות התורה.

כחלון מסביר כי לא היה מנוס מיציאה לחופשה ללא תשלום. "זה צעד נכון. הנראות והנקיון הציבורי חשובים לי ולמשה" הוא מסביר.