המחשה: ShutterStock הנפילה, הכאב והפיצוי: אישה כבת 66, תושבת ירושלים הילכה לתומה ברחובות העיר – ולפתע נתקלה רגלה בשבר בריצוף המדרכה. היא איבדה את שיווי משקלה, נחבטה בעוצמה רבה בקרקע - ונחבלה קשות בכל חלקי גופה.

הטיפול ברצח היה לקוי. הפיצוי: מיליון שקל
מה קרה למי שנפל ברחוב המדרגות המפורסם?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כתוצאה מהתאונה ריסקה האישה את שורש כף היד וקרעה גיד בכתף. ד"ר שרגא רוזנר, אורתופד מומחה, אשר בחן את מצבה - קבע לה נכות בשיעור 19 אחוזים לכל חייה.האישה הגישה תביעה לפיצויים נגד עיריית ירושלים באמצעות עו"ד גבריאל מלאך. במהלך ניהול המשפט היו חילוקי דעות בין הצדדים אלא שלאחרונה הושגה פשרה, לפיה תפוצה האישה על ידי העירייה ב-90,000 שקל.

לדבריה של האישה, מאז הנפילה היא סובלת מכאבים עזים, ממגבלות בתנועה ומדלדול שרירים.

עורך דינה מוסיף כי היא עדיין נזקקת לטיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה, כמו גם לסיוע סיעודי ולעזרת הזולת באופן קבוע.

"טרם התאונה תפקדה התובעת באופן מלא", מציין עו"ד מלאך, "אך אחריה ובעקבותיה, היא מתקשה בתפקוד יומיומי, לרבות ביצוע מטלות כלבישת בגדים ורחצה".

בכתב התביעה לרשלנות מצד עיריית ירושלים, נכתב בין היתר כי "העירייה לא דאגה לריצוף קטע המדרכה, לא תיחמה את מקום המפגע, לא מנעה גישה למדרכה הפגומה, לא הזהירה מפניה, לא דאגה לסלק את האבנים מהאזור ולא פיקחה על בטיחות המדרכות שבתחומי אחריותה".

מנגד טענה עיריית ירושלים בכתב ההגנה כי במדרכה האמורה לא היה קיים שום מפגע, ולכן אם התובעת נפלה ונחבלה, הרי שהיא הייתה האחראית הבלעדית לכך. אך כאמור, במסגרת פשרה האישה תפוצה.