צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית עימות על נסיעה ללא כרטיס שהתפתח בקרון הרכבת הקלה, בין נוסע ברכבת לפקח, הסתיים בצעקות וקללות בנוכחות שוטרים. אך לסיפור שני צדדים; הנוסע טוען שהותקף על ידי פקח הרכבת הקלה ואילו זה טוען שהנוסע הוא זה שתקף אותו.

שני אירועי תקיפה ביום נגד הרכבת הקלה
חדש: המזל"ט שישמור על הרכבת הקלה

הנוסע, אלכס רוטמן, נכה צה"ל והלום קרב בן 30 מירושלים, סיפר ל-mynet כי עלה על הרכבת לאחר שלא הצליח לרכוש כרטיס במכונה, זאת בעקבות תקלה במחשב. כשנכנס לקרון הבחין בפקחי חברת סיטיפס ומיד ניגש לדווח להם על הבעיה ברכישה וציין לטענתו כי הוא מתכוון לרכוש כרטיס ברגע שירד מהרכבת בתחנה הקרובה.

עד כאן הכל ברור אך מפה הסיפור מסתבך; לדברי רוטמן, אחד הפקחים אמר שילווה אותו למכונה כדי לוודא את רכישת הכרטיס על הנסיעה ואילו הפקח השני התעקש למרות זאת לתת לו קנס. רוטמן לדבריו שיתף פעולה ונתן לפקח את הפרטים הדרושים לרישום הדו"ח.מחברת סטיפס נמסר כי הפקח דרש לראות את תעודת הזהות של רוטמן וזה סירב להציג אותה. לאחר מכן, לטענתו של רוטמן, במהלך שיחה שניהל הפקח במכשיר הקשר שהיה ברשותו, הוא ציין כי: "יש פה איזה בן זונה שלא רוצה לשלם". רוטמן הסביר כי העיר לפקח על אופן ההתבטאות ומשם התפתח ויכוח עיקש במהלכו הוסיף הפקח להתבטא בגסות כלפי רוטמן.

מחברת סטיפס הסכימה להלך הדברים – אך בהיפוך מוחלט; לטענתם רוטמן הוא זה שהתבטא בגסות, זאת בתגובה לבקשת הפקח להצגת תעודת הזהות שלו לצורך רישום דו"ח ובעקבות חילופי הדברים והטונים הגבוהים רוטמן התבקש לרדת מן הקרון בתחנה הקרובה.

כך או כך, שניהם ירדו בתחנת גבעת התחמושת ונעשתה פניה לשוטר שכח באותה העת בתחנה. רוטמן טוען שפנה לשוטר כדי שירגיע את הפקח, לפי חברת סיטיפס לעומת זאת הפקח היה זה שפנה לשוטר בבקשה לזהות את הנוסע. השוטר בדק את תעודת הזהות של רוטמן ובכך דרכיהם נפרדו והסאגה החריגה הסתיימה.

מחברת סיטיפס נמסר בתגובה לדברים: "הנוסע נכנס לרכבת ללא כרטיס נסיעה בטענה כי מיהר לרכבת. הבקרים ביקשו ממנו לצאת ולרכוש כרטיס אך הוא סירב, לאחר מכן אף סירב להזדהות והחל לקלל את הבקרים. שוטר שהיה במקום סייע לבקרים ודרש מהנוסע להזדהות על מנת שיינתן לו החיוב בגין נסיעה ללא תשלום. אנו מצרים על התנהגותו של הנוסע ומבקשים מכלל הנוסעים להקפיד על נסיעה בתשלום כחוק".

ממשטרת ירושלים נמסר כי לא הוגשה תלונה, ניתן לפנות לקצין תלונות הציבור במשטרת ירושלים.