גידול אלטרנטיבי: אביבית רביע, מפקחת הכשרות של הכשרות האלטרנטיבית 'השגחה פרטית' בעיר, נתפסה מגדלת עציץ מריחואנה בביתה שבעיר החרדית ביתר עילית. לעת עתה היא הושעתה מהארגון עד להודעה חדשה.

המורה התחזה לתלמידו וניגש במקומו למבחן
לא משלמים בשת? אין טיפול לגור הגוסס

לבלשי מחלק הנוער של היחידה המרכזית של מחוז ש"י הגיע לאחרונה מידע על כך שרביע מגדלת סמים בביתה. בסוף השבוע שעבר פשטו שוטרי המחוז על ביתה ומצאו שם שיח מריחואנה בגובה של 1.20 מטר. לדברי רביע, הגידול נעשה לשימושה הפרטי בלבד, אך לפי המידע שהגיע לידי המשטרה השתמשו בחומר האסור גם אנשים נוספים. בבית מתגוררים כמה משבעת ילדיה, שהם עדיין קטינים.

הפעילה החברתית נלקחה לחקירה יחד עם בתה הבגירה, ובסיומה הן שוחררו לביתן בערבות. במשטרה מעריכים שבהמשך יוגש נגד רביע כתב אישום על עבירות של החזקה סמים ווגידול סמים.רביע מוכרת בתפקידה כמפקחת הכשרות של הכשרות האלטרנטיבית 'השגחה פרטית' שפועלת בירושלים, וכן בזכות פעילותה במאבקים ציבוריים מול 'משמרת הצניעות' החרדית בביתר עילית. היא טיפלה בזמנו גם בטענות שהעלו צעירים בעיר על אלימות והזנחה מצד העירייה, ובמאבק למנות נשים כמשגיחות כשרות.

בתקשורת החרדית חגגו על התפיסה של מי שלא חששה להתעמת עם המיינסטרים של המגזר, וברשתות החברתיות החרדית העלו את השאלה ההלכתית איך גידלה רביע את הצמח בשנת השמיטה, שבה מוטלים איסורים על השקיית האדמה.

חבריה מעריכים שהמידע על גידול הסמים הגיע למשטרה בעקבות הלשנה, שייתכן שבאה כהתנכלות על רקע פעילותה החברתית והדתית האקטיביסטית. לדברי אחד מחבריה, רביע לא ביצעה שום עבירה שפגעה בציבור ויש לתהות על השמחה לאיד נגדה בקהילה החרדית.

רביע סירבה להתייחס לפרטים ומסרה בתגובה שהיא לוקחת את האחריות על מעשיה.

מהכשרות האלטרנטיבית 'השגחה פרטית' נמסר: "אנו מצטערים לשמוע על החשדות נגד רביע ומאחלים לה שהחשדות יופרכו ויתברר שאין בהם כל ממש. עם זאת, אנו מתייחסים לעניין בכובד ראש, ולפיכך הורינו לעת הזאת להשעות באופן מיידי את פעילותה במערך ההשגחה עד אשר תתבררנה העובדות לאשורן".